TVK
  TVK paštas   TVK savitarnos svetainė   Kontaktai 
 
Šeštadienis ( 2020 m. Spalio 31 d. )
VMI: didžiąją dalį verslininkų teigiamas atsakymas dėl mokestinių lengvatų taikymo pasieks netrukus
2020-04-07 10:16 (televizija@tvk.lt)  
Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad nuo kovo 16 d. gavo daugiau nei 5 tūkst. įmonių prašymų taikyti mokestines pagalbos priemones: neskaičiuoti delspinigių, nepradėti išieškojimo veiksmų, atidėti mokesčių mokėjimą. VMI šiandien pradėjo siųsti teigiamus sprendimus, kurių šią savaitę Mano VMI sulauks 2,1 tūkst. verslininkų; dar 2,8 tūkst. įmonių - kitą savaitę.
„Maždaug kas šeštas gautas prašymas - įmonių, kurios yra įtrauktos į sąrašą ir kurioms pagalbos priemonės taikomos automatiškai, todėl prašymų joms teikti nereikia“, – sako VMI vadovė Edita Janušienė. Ji atkreipia dėmesį ir į tai, jog, kai įmonė į sąrašą įtraukta nėra, tačiau jai reikalingos mokestinės pagalbos priemonės, užtenka pateikti vieną prašymą - jo nereikia pakartotinai teikti kas mėnesį ar atskirai dėl kiekvieno mokesčio.
Kai mokesčių mokėtojas pateikia prašymą ir dėl VMI, ir dėl Sodros mokestinės paramos priemonių taikymo – atsakymo jis sulauks iš abiejų administratorių atskirai, t.y. ir iš VMI, ir iš Sodros.
Išnagrinėjus per 5 tūkst. įmonių prašymų, apie 70 įmonių, iš kurių daugiau kaip pusė yra didieji mokesčių mokėtojai, dar turės pateikti VMI papildomus dokumentus, pagrindžiančius jų patirtą neigiamą poveikį dėl COVID-19. Vertindama galimas rizikas, VMI turi teisę bei pareigą paprašyti dokumentų, įrodančių, jog mokesčių mokėtojas susidūrė su finansinėmis problemomis. VMI tokio pagrindimo prašo tuomet, kai yra žinoma, jog įmonės veikla dėl COVID-19 nebuvo apribota, o pandemija jos veiklai tiesioginės įtakos neturėjo.
Kokią informaciją reikia pateikti?
Kai VMI įmonės paprašo pateikti papildomą informaciją, tai tokia informacija gali būti pateikiama laisva forma. Įmonė turi nurodyti finansines problemas, su kuriomis susidūrė dėl COVID-19. Įmonės finansininkui, nuolat atliekančiam įmonės veiklos situacijos vertinimą, tokios informacijos pateikimas neturėtų sudaryti keblumų, kadangi situaciją su tiekėjais ir pirkėjais, pinigų srautus, įmonės vertina nuolat. Tokią informaciją įmonė turėtų pateikti ir VMI.
Primename, jog šiuo metu visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. VMI paskelbė papildomą konsultantų telefonu sąrašą gyventojams ir įmonėms, pagal aptarnavimo teritorijas. Jį galima rasti VMI interneto svetainėje. Skambinant mokesčių informacijos centro telefonu 1882, galima pasirinkti aktualią temą „Mokesčių mokėjimo išdėstymas arba atidėjimas“ (spausti 2).


[349]  [136]  [130]
 Verslas
2020-05-19 13:30
Šių metų turizmo sezonas bus kitoks
2020-04-15 10:37
VMI skelbia pirmąjį pajamų deklaravimo etapą: nuo šiandien deklaruoti jau gali dirbantieji savarankiškai
2020-04-03 11:15
Vietinis verslas tikisi įveikti kilusius sunkumus
2020-03-27 10:10
Ką daryti individualią veiklą vykdantiems gyventojams, kurių veikla dabar ribojama?
2020-03-18 16:33
VMI ir „Sodra“ pagalba verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Internetas  Televizija  Reklama  Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  TVK savitarnos svetainė 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.