TVK
  TVK paštas   TVK savitarnos svetainė   Kontaktai 
 
Šeštadienis ( 2019 m. Rugpjūčio 24 d. )
Baigiamuosius darbus komisijai pristatė „Jaunųjų programuotojų mokyklos “ auklėtiniai
2014-06-09 09:19 (televizija@tvk.lt)  
Vos pernai duris atvėręs neformaliojo ugdymo būrelis “ Jaunųjų programuotojų mokykla”, jau skaičiuoja pirmuosius rezultatus. Kompetetingai komisijai savo baigiamuosius darbus pristatė dvidešimt šios mokyklos auklėtinių.
Praėjusių metų rugpjūtį Tauragėje surengtas Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos ir e. mokymosi technologijų centro ( EMTC ) vadovų bei Tauragės miesto atstovų susitikimas, kurio vienas iš tikslų buvo mūsų mieste įsteigti jaunųjų programuotojų būrelį. Aptartos galimybės, aplinkybės, numatyti tiksai, uždaviniai- ir jau rugsėjį mūsų miestas galėjo džiaugtis įsteigta nauja mokymo įstaigą.
Ji prijungta prie “Aušros” pagrindinės mokyklos kaip papildomas ugdymo būrelis, skirtas skatinti moksleivių norą programuoti, tobulinti įgūdžius ir gilinti žinias šioje srityje. Šiuo klausimu pozityviai buvo nusiteikę ir Tauragės informacinių technologijų mokytojai, sutikę dirbti su būrelį lankyti pasirengusiais vaikais.
Sutikslintos mokymo programos, paskirstyti darbo krūviai, amžiaus grupės, pradėti intensyvūs mokymai. Šiandien jau vertinami ir pirmieji rezultatai.
Tauragės “ Aušros” pagrindinėje mokykloje aktų salėje surengtas neformaliojo būrelio “ Jaunųjų programuotojų mokykla” programų baigiamųjų darbų pristatymas.
Prieš komisiją stojo nemaža žingeidžių moksleivių grupė iš įvairių rajono mokymo įstaigų, prie kurių , tikėtina , jau kitais metais prisijungs ir moksleiviai iš aplinkinių vietovių.
Vieną iš trijų programų : Programavimas C++, Programavimo pagrindai HTML,ar Programavimas „Imagine LOGO“, studijavę mokiniai, savarankiškai, ar padedami savo mokytojų, pristatė tai , ką per metus išmoko. Kaip jie patys teigė, tai ne tik įdomi, bet ir prasminga bei ateityje tikrai praversianti veikla.
Pirmieji prieš komisiją stojo patys vyriausi. Pristatydami savo darbus- sukurtus žaidimus, kitas atliktas užduotis- mokiniai išsamiai aiškino pagal kokias programas, taisykles dirbta, kokiu principu veikia jų sukurti žaidimai ir panašiai. Vyresniųjų kurse dvejus metus mokoma programuoti C++, laikantis struktūrinio ir objektinio programavimo paradigmų. Beveik kiekvieną užsiėmimą yra ruošiami testai bei tikrinami moksleivių gebėjimai. Tad baigiamųjų darbų pristatymui pasiruošiama tinkamai. Mokinius rengęs dėstytojas akcentavo, kad svarbiausi programos tikslai – išmokyti moksleivius mąstyti pagal programavimo taisyklės, algoritmuoti ir pritaikyti personalizuotus mokymo metodus.
Kiek nedrąsiau savo darbus pristatė jaunesnieji būrelio nariai, dirbantys pagal programavimą Imagine Logo, ar studijuojantys programavimo pagrindus HTML kur kuriamas filmukas/žaidimas pagal pasirinktą ar moksleivio sukurtą scenarijų, susipažįstama su programavimo abėcėle, valdančiomis struktūromis, tekstinėmis bylomis, masyvais bei geriau pasiruošiama vyresnių klasių programavimo specializacijai.
Išklausius darbų pristatymus, išsakytos pastabos, pagyrimai, visiems 20 –čiai mokinių įteikti pažymėjimai, liudijantys, kad lankytos studijos bei atliktos praktinės užduotys.
Neformaliojo ugdymo būrelį “ Jaunųjų programuotojų mokykla Tauragėje gali lankyti 5-12 klasių mokiniai, kurie nori susipažintis su informacinių technologijų naujovėmis ir jų pritaikymu versle, mokytis programuoti, lavina struktūrinį ir loginį mąstymą. Kaip teigė šios mokyklos įkūrėjai, patys dėstytojai, šios mokyklos tikslas ir yra skatinti gabių vaikų ugdymą bei moksleivių pasirinkimą studijuoti informacines technologijas , stiprinti jų pasirengimą tolimesniam mokymuisi aukštųjų mokyklų IT krypties studijų programose.
Video ...
[3079]  [584]  [560]
 Švietimas
2019-08-22 14:12
Mociškiuose - naujų potyrių stovykla
2019-08-16 09:46
Ar mokyklos spės pasiruošti naujiems mokslo metams?
2019-06-12 13:17
Ministerija primena mokyklų vadovams dėl karščių lanksčiai koreguoti ugdymo procesą
2019-05-22 13:40
Su būsimais pirmokais atsisveikino Taškuotame gimtadienyje
2019-04-29 14:32
Naujus mokslo metus priešmokyklinukai pradės mokyklose
2019-03-26 10:33
Dėl patekimo į finalą varžėsi patys mažiausi tauragiškiai
2019-01-24 14:14
Vietoj pamokų - aktyvus laisvalaikis
2018-12-06 14:21
Prasidėjo Knygų Kalėdos
2018-11-21 13:26
Paminėjo Tarptautinę studentų dieną
2018-11-20 14:19
Tauragėje - naujos darželio grupės
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Muzika  Internetas  Televizija  Reklama 
           Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  TVK savitarnos svetainė 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.