TVK
  TVK paštas   TVK   Kontaktai 
 
Trečiadienis ( 2023 m. Vasario 1 d. )
Prof. L. Mažylis kviečia į susitikimą Tauragėje: parodos pristatyme – laiškai iš tremties ir sąsajos su šiandiena
2022-10-27 16:24 (televizija@tvk.lt)  
Lapkričio 4 d., penktadienį, 15 val. Tremties ir rezistencijos muziejuje Tauragėje (Prezidento g. 38, Tauragė) Europos Parlamento narys Liudas Mažylis pristatys tremtinių laiškų parodą „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“.
Paroda yra skirta masinėms sovietmečiu vykusioms deportacijoms atminti. Po renginio pristatymo susirinkusieji kviečiami diskusijai apie masinius trėmimus iš Lietuvos sovietmečiu ir dabartines politinės aktualijas Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste.
„Maloniai kviečiu visus susitikti Tauragėje. Paroda kvies kartu prisiminti skaudžią mūsų tautos išgyventą tremčių patirtį. Taip pat Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste, kai šios laisvos šalies žmonės kovoja už savo laisvę, mes kaip niekada anksčiau turime siekti išsaugoti istorinę atmintį“, – į parodos pristatymą ir diskusiją Tauragėje kviečia prof. L. Mažylis.
Pristatomoje parodoje – 72 laiškų, siųstų iš tremties Mažylių šeimai į Kauną, kopijos. „Didžioji dalis jų yra Juozo Siručio – mano močiutės sūnėno. Jo į Lietuvą rašyti laiškai yra kaip tik adresuoti mano močiutei Antaninai Mažylienei“, – pristato prof. L. Mažylis. Parodoje taip pat eksponuojami L. Mažylio močiutei siųsti jos dukterėčios Petronėlės Sirutytės-Lastienės, Onos Sirutienės ir Onos Matulaitytės-Stulginskienės laiškai. Jų turinyje atsispindi skausmo, bado ir šalčio istorijos, sunkūs išgyvenimai toli nuo tėvynės ir artimųjų.
„Trėmimų siaubas mūsų kolektyvinėje atmintyje gyvas visuomet. Lietuvių ir kitos kaimyninės tautos patyrė sovietų bandymą jas sunaikinti, kai buvo sugriauti šimtai tūkstančių likimų, kai žūdavo vaikai, moterys ir vyrai. Privalome nuolat prisiminti savo istoriją, dalintis savo tautos tragiškais išgyvenimais“, – teigia aktyviai su istorinės atminties išsaugojimu ir sklaida dirbantis L. Mažylis.
Anot profesoriaus, sunku protu suvokti, bet ši žiauri istorija mūsų dienomis atsikartoja Ukrainoje.  „Karą prieš nepriklausomą Ukrainą pradėjusi Rusija vykdo ukrainiečių genocidą, trėmimus. Į Rusijos teritoriją jau ištremta daugiau nei pusantro milijono taikių šalies gyventojų, dūžta tų žmonių likimai, naikinama ukrainiečių tauta…“, – apie atsikartojančius trėmimų žiaurumus šiandieninėje Europoje ir ukrainiečių deportaciją su nerimu kartoja L. Mažylis. Tauragėje parodą pristatysiantis L. Mažylis pastebi, kad ir tuomet laiškų autorių istorijos susiklostė skirtingai.
Daugiau istorijų išgirsite susitikime su prof. L. Mažyliu ir parodos pristatymo metu. „Dabar, kaip turbūt niekados iki šiol, mums visiems labai reikia bendrystės, galimybės pabendrauti sudėtingomis temomis. Europoje vyksta karas, kuris visai šalia mūsų. Lietuva tai stipriai išgyvena. Man rūpi gyvai išgirsti kiekvienam Jūsų svarbius klausimus. Susitikime ir kartu paminėkime lietuvių tautos skaudžią istorinę atmintį“, – lapkričio 4 d. penktadienį, 15 val. Tremties ir rezistencijos muziejuje Tauragėje (Prezidento g. 38, Tauragė) miestiečių ir miesto svečių lauks prof. L. Mažylis.

Tauragės krašto muziejaus
„Santaka“ informacija

Nuotrauka iš https://liudasmazylis.lt

J. Petronio nuotrauka
[238]  [277]  [159]
 Kultūra
2023-01-23 15:44
„Tauragė - Lietuvos kultūros sostinė 2023“ atidarymo renginyje susirinko kultūros gerbėjai
2023-01-19 16:45
Birutės Baltrušaitytės bibliotekoje – siūlais įmegzta atjauta
2022-12-15 13:07
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre pakvipo Kalėdomis
2022-11-25 10:55
Fotografijos pleneras Tauragės banko rūmuose: per praradimus ateina suradimai
2022-11-22 14:06
„Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ koncepcijos pristatymas
2022-11-22 13:31
Tauragės banko rūmai + fotografija + Rūta MUR = tarpukario paveldas atsivers meno ir muzikos simbiozei
2022-11-09 15:23
Dailininkas Edvardas Gasinskas: Svajonės pildosi, jei įdedi šiek tiek darbo
2022-10-28 15:18
Fotografo Eugenijaus Kavaliausko didelis mikropasaulis
2022-10-21 13:24
Liaudies dailės paroda „Aukso vainikas“ - tradicijoms puoselėti
2022-10-20 16:24
Areta Didžionienė: mes patys turėtume kurti savo miestą
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Internetas  Televizija  Reklama  Akcijos 
 Foto galerija  
 Tauragė tiesiogiai  
  TVK paštas 
  TVK 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.