TVK
  TVK paštas   TVK savitarnos svetainė   Kontaktai 
 
Šeštadienis ( 2019 m. Gruodžio 7 d. )
Daugiau apie Lietuvos pirmininkavimą ES- ir fotografijų parodoje
2014-04-24 10:50 (televizija@tvk.lt)  
Daugiau sužinoti apie Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai laikotarpį, peržvelgti šiuo laikotarpiu fiksuotas akimirkas, pakviesti ir mūsų krašto žmonės.Fotografijų paroda "Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai aukščiausio lygio susitikimų akimirkos" atidaryta Pagėgių viešojoje bibliotekoje ir veiks iki gegužės 8 d. Su šiuo atidarymu Pagėgiuose startavo ir Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai.
LR Užsienio reikalų ministerijos , Tauragės Europe Direct informacijos centro bei Pagėgių viešosios bibliotekos iniciatyva ir mūsų krašto žmonės pakviesti iš arčiau susipažinti su ne vieną Lietuvos miestą aplankiusia fotografijų paroda "Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai aukščiausio lygio susitikimų akimirkos".
Parodą, kurioje per 40 nuotraukų, užfiksavusių ne tik aukštų pareigūnų susitikimų akimirkas, bet netikėtu rakursu atspindintį Lietuvos prisistatymą Europai pirmininkavimo metu, bibliotekose, parodų salėse, kitose kultūrinėse erdvėse kaskart pristato garbūs svečiai, nemažai galintys papasakoti apie šį reikšmingą Lietuvai laikotarpį.
Pagėgių viešojoje bibliotekoje su atvykusiais į parodos atidarymo ceremoniją bendravo bei parodą pristatė ambasadorius, politikas Lietuvos Respublikos vyriausybės kanclerio pavaduotojas ES reikalams Remigijus Motuzas.
Kartu su parodos atidarymu startavo ir Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai, kviečiantys visus skirti laiko bibliotekai, knygai, bičiuliams.
Svečius pristačiusi bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė , pasidžiaugė, kad su šia paroda, atidžiau žvelgiama ir į pačią Lietuvą. Jai itin svarbų, atsakingą laikotarpį.
Pirmininkaudama ES tarybai , Lietuva buvo dėmesio centre. Tai buvo puiki patirtis. Iki pirmininkavimo pradžios užsienio žiniasklaidoje vyravo neigiamas arba neutralus požiūris į Lietuvą, o šiam svarbiam laikotarpiui baigiantis vien per gruodžio mėnesį pasirodė per du šimtus teigiamų straipsnių apie mūsų šalį. Iš viso Lietuvoje per pusmetį apsilankė 1800 užsienio žurnalistų.
Kai kurios akimirkos iš šio laikotarpio užfiksuotos ir nuotraukose, eksponuotose parodoje. Jos labiau reportažinio- spaudos žurnalistikos žanro., jų autoriai oficialūs pirmininkavimo fotografai Kęstutis Vanagas, Andrius Ufartas, Vygantas Skaraitis , agentūra BFL.
Nors nuotraukose užfiksuoti įvykiai dar tik tampa istorija, tačiau neramių, karo nuojautos persmelktų politinių aktualijų fone jau iššaukia kitokį, tuomet nenumatytą, reiškinių vertinimą. Aukštų pareigūnų susitikimai, nuotaikos, išraiškos, svarbūs įvykiai – į viską kviesta pažvelgti iš arčiau.
Renginyje, kurį biblioteka organizavo kartu su Tauragės „Europe Direct" informacijos centru, netrūko ir aktualių diskusijų- euro įvedimas, saugumas, kultūriniai renginiai, ES finansinė parama ir panašiai, taipogi dovanų jaunimui, bibliotekai bei visiems atvykusiems į renginį.
Pokalbiai , diskusijos, pati paroda tarsi sujungė du svarbius Lietuvai pusmečius: buvusį - pirmininkavimo ir esamą - kuomet išrinksime, kas ES piliečiams atstovaus sekančius 5 metus Europos Parlamente.
Kaip minėjome paroda apie Lietuvos pirmininkavimo ES laikotarpį, Pagėgių bibliotekoje bus eksponuojama iki gegužės 8 –os dienos.
Video ...
[2392]  [740]  [767]
 Kultūra
2019-11-06 13:03
Tauragėje viešėjo Robertas Petrauskas
2019-10-31 13:21
Kviečia tradicinis teatrų festivalis
2019-10-30 09:33
Į Tauragę atskriejo Vilties paukštė
2019-10-03 13:46
Minint Tarptautinę muzikos dieną pagerbti kūrybingiausi kultūros darbuotojai
2019-09-25 11:37
Muziejuje - ekspozicijos, edukacijos ir Amžių bokštas
2019-09-23 11:00
Tauragėje - didžiausia etnografinė saulė Lietuvoje
2019-08-23 09:48
Per devynerius festivalio metus gimė ne viena tradicija
2019-08-20 13:49
Ypatingas projektas “Isaiah Collier & the Chosen Few” – Panemunės pilyje
2019-08-14 09:19
Šubertinėje - autentiški pasakojimai
2019-08-08 10:56
Festivalio intriga užkoduota pavadinime
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Muzika  Internetas  Televizija  Reklama 
           Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  TVK savitarnos svetainė 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.