TVK
  TVK paštas   TVK savitarnos svetainė   Kontaktai 
 
Penktadienis ( 2020 m. Rugpjūčio 14 d. )
Kviečia į Genovaitės Digaitienės-Kairevičiūtės parodos atidarymą
2019-05-23 08:38 (televizija@tvk.lt)  
Gegužės 28 d., 17 val. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ parodų salėje (Dariaus ir Girėno g. 5, pilies III korpuso II aukšte) vyks tautodailininkės Genovaitės Digaitienės-Kairevičiūtės jubiliejinės tapybos darbų parodos atidarymas.
Genovaitė Digaitienė-Kairevičiūtė yra viena ryškiausių Tauragės krašto tautodailininkių. Ji – tapytoja, žaislų kūrėja, siuvinėtoja, labai kūrybiška asmenybė. Savo kūriniams, dailiems darbeliams ji naudoja ne tik tradicines medžiagas – popierių, drobę, aliejinius dažus, guašą, siūlus, audinius, bet ir stiklą, butelius, buityje nebereikalingus daiktus – senus kailinius, drabužius.
Genovaitė Digaitienė gimė 1939 m. sausio 1 d. Jurbarke. „Manau, kad esu tikra tauragiškė, nors laiko tėkmė nusiuntė gimti į Jurbarko miestą. Tėvai abu tauragiškiai, todėl po karo jie vėl grįžo į savo jaunystės miestą“, – sako G.Digaitienė. Piešti, lipdyti mėgo nuo pat vaikystės. Mokėsi Tauragės pirmojoje vidurinėje mokykloje, nuo penktos klasės ėmė lankyti piešimo būrelį. Jau užaugusi lankė dailės studiją, kuriai vadovavo šviesios atminties Tauragės kultūros namų direktorius Aleksandras Fadinas. Vilniuje mokėsi dailininkės apipavidalintojos specialybės. Grįžusi į Tauragę, dvejus metus dirbo Tauragės kultūros namuose. Ilgą laiką, iki pensijos, dirbo Tauragės autotransporto įmonėje dailininke apipavidalintoja. Ten jos darbas su dailės pomėgiu buvo susijęs tik tiek, kad vartojo įvairius dažus, išbandė daug medžiagų: darė kelio ženklus, plakatus, rūpinosi vaizdine agitacija. Genovaitė sako, kad toks darbas pravertė ir kūrybai – rankos miklinimui, medžiagų išbandymui.
Visą laisvalaikį G.Digaitienė skyrė kūrybai – tapė gamtos vaizdus, dalyvavo parodose. Pirmąją parodą surengė 1958 m. Ji sulaukė aukščiausio įvertinimo – buvo pripažinta pirmoji vieta. 1965 m. buvo priimta į Liaudies meno draugiją. Atsivėrė didesnės galimybės bendrauti su kolegomis, mokytis, ji buvo kviečiama į parodas, dalyvavo liaudies meno meistrų kūrybinėse stovyklose, mokymuose. Per liaudies menininkės karjerą net 26 kartus dalyvavo įvairiuose kūrybiniuose seminaruose, kursuose, praktikumuose, stovyklose, kuriuos organizavo Liaudies meno rūmai, Liaudies meno draugija. 1968 m. buvo apdovanota Kultūros ministerijos Meno žymūno ženklu, 1990-aisiais – Lietuvos tautodailininkų sąjungos garbės raštu, yra gavusi daugybę kitų apdovanojimų, garbės raštų, padėkų.
Tautodailininkė savo darbus skaičiuoja šimtais. Darbų yra dovanojusi vienam miesto lopšeliui darželiui, vidurinėms mokykloms, Tauragės krašto muziejui. Daugybė darbų yra išvežta į Latviją, Estiją, Lenkiją, Rusiją, Daniją, Prancūziją, Graikiją, JAV. Daugiausiai Vokietijoje ir Anglijoje, taip pat nemažai darbų pas draugus.
Labiausiai prie širdies Genovaitei – gamta, architektūra, tai dažniausi jos kūrinių motyvai. Mėgstamiausia technika – tapyba aliejiniais dažais. Tapo ant drobės, kartono. Unikalūs jos paveikslai, tapyti ant stiklo. Mėgsta ištapyti ir jai patikusius, įdomios formos tuščius butelius nuo įvairių gėrimų.
G.Digaitienės namuose – visas muziejus. Kambariuose ir specialiai įrengtoje patalpoje kieme sudėti jos paveikslai, iš apipieštų ar vašku aplietų butelių padarytos vazos, siuvinėjimai, iš siūlų pintos rozetės ir pelėdos, pasiūta daugybė žaislų. Menininkė toliau tęsia kūrybinį darbą. Pastarųjų metų kūryba – šioje jubiliejinėje parodoje.
[595]  [232]  [257]
 Kultūra
2020-08-12 14:30
Sigita Mikalauskienė: Gyvename budėjimo režimu
2020-08-05 13:44
Jau rytoj prasideda Menų festas 2020
2020-08-03 13:34
Šilalės miesto šventėje - duoklė knygnešiams
2020-06-30 14:43
Netrukus miestą užlies džiazo garsai
2020-06-25 14:43
Jaunimo džiazo orkestras jau ruošiasi artėjančioms Džiazo dienoms
2020-06-22 15:30
Vasarą nebus kada nuobodžiauti
2020-06-12 09:01
Pirmą kartą Tauragėje - kitokios Antaninės
2020-05-27 13:53
AČIŪ, Lietuva! Vieningai tars ir tauragiškiai!
2020-04-29 10:37
Tau Mama. Mūsų meilė ir pavasario žiedai
2020-04-14 11:23
Karantinas bibliotekos ir muziejaus darbą perkėlė į virtualią erdvę
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Internetas  Televizija  Reklama  Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  TVK savitarnos svetainė 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.