TVK
  TVK paštas   TVK savitarnos svetainė   Kontaktai 
 
Trečiadienis ( 2019 m. Sausio 16 d. )
Policijos pareigūnai ragina būti atsargiems ant užšalusių telkinių
2018-01-17 13:17 (televizija@tvk.lt)  
Paspaudus šaltukui, gyventojai suskubo pasidžiaugti žiemos malonumais. Vienas iš tokių – čiuožinėjimas ir žvejyba ant užšalusių vandens telkinių.
Užšalus vandens telkiniams, ant ledo vis dažniau galime išvysti slidinėjančius žmones, žvejus ar smalsuolius, norinčius išbandyti ledo tvirtumą. Tačiau niekada negali žinoti, kada nekalta pramoga gali baigtis tragedija. Paskutinė užregistruota skaudi tokio pobūdžio nelaimė įvyko 2018 m. sausio 14 d., kuomet Tauragės rajone, Visbarų kaime esančiame tvenkinyje, žvejojusio vyro žūklė, baigėsi užgesusia jo paties gyvybe. Siekdami, kad tokių nelaimių būtų išvengta, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pateikia taisyklių rinkinį, kurių laikymasis gali išgelbėti gyvybę.
Norintiems džiaugtis užšalusių vandens telkinių malonumais, reikia žinoti, kad ledas laikomas tvirtu ir išlaikančiu žmogų, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm., tačiau, kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur matosi įšalusios medžių šakos, lentos ir kiti daiktai. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliai.
Reikia pabrėžti, jog ant užšalusių vandens telkinių draudžiama važiuoti motorizuotomis transporto priemonėmis. Šių taisyklių nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.
Taip pat primenama, kad pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, žvejojant ant ledo privaloma turėti specialius smaigus, kurie padėtų išlipti ant ledo įlūžus. Poledinės žūklės mėgėjams būtina turėti ir virvę su svareliais bei gelbėjimosi liemenę.
Jei, vis dėlto, įlūžimo į ledą išvengti nepavyko, svarbiausia nepasiduoti panikai ir elgtis racionaliai. Įlūžusiam asmeniui patariama ropštis į tą pusę, iš kurios buvo ateita, pačiam ant ledo užslinkti plačiai ištiesus rankas. Krūtine reikia šliaužti kuo toliau, pamažu vieną po kitos ant ledo užkelti kojas ir žinoma, nebandyti iškart stotis – tai daryti galima tik pasiekus krantą. Jei įlūžote ne patys, o įlūžusį asmenį pastebėjote – nedelsiant skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112. Laukdami atvykstančios pagalbos, itin atsargiai prisiartinkite prie eketės krašto ir įlūžusiam asmeniui ištieskite pagalį, lentą, virvę ar kitą daiktą, į kurį įlūžęs asmuo galėtų įsikibti.
2018 m. sausio 14 d. pareigūnai gavo pranešimą, kuriame užfiksuota, jog ant ledo be priežiūros yra palikti trys vaikai. Nepamirškite, kad čiuožinėjimas yra smagus užsiėmimas, tačiau kai kuriais atvejais jis gali būti pražūtingas. Atsakingi už vaikus asmenys privalo pasirūpinti visapusiška jų priežiūra ir įvertinę sąlygas, ledo pramogomis užsiimti kartu su vaikais.
Pareigūnai tikisi, kad šios vaizdinės medžiagos dėka ne vienas gyventojas gebės išgelbėti ne tik savo, bet ir kito žmogaus gyvybę.
[716]  [237]  [216]
 Nusikaltimai ir nelaimės
2018-12-31 15:22
Informacija gyventojams dėl pirotechnikos naudojimo, įsigijimo ir laikymo
2018-12-28 08:39
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo gyventojų pagalbos
2018-12-19 14:46
Tauragės AVPK Šilalės r. PK Reagavimo skyriaus pareigūnams pasiūlytas kyšis
2018-12-11 10:19
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusios Bronės Japkinienės
2018-12-07 11:07
Vietoj benzino - naminė degtinė
2018-11-12 09:26
Akcizinės prekės nepasiekė Šilutės turgavietės
2018-10-29 14:21
Tauragės policijos pareigūnai prašo atpažinti vagyste įtariamą asmenį
2018-10-19 09:35
Tauragės policijos pareigūnai prašo atpažinti vagyste įtariamą asmenį
2018-10-16 13:50
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Audriaus Martinkaus
2018-10-12 14:20
Netikėtas policijos pareigūnų reidas ankstų rytą vyko Tauragėje
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Muzika  Internetas  Televizija  Reklama 
           Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  TVK savitarnos svetainė 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.