TVK
  TVK paštas   TVK   Kontaktai 
 
Antradienis ( 2022 m. Rugpjūčio 9 d. )
COVID-19 vakcinos: europarlamentarai reikalauja aiškumo ir skaidrumo
2021-01-13 10:42 (televizija@tvk.lt)  
Europos Parlamento (EP) Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto nariai antradienį paragino užtikrinti daugiau skaidrumo COVID-19 vakcinų pirkimo ir skiepijimo srityse.

Europarlamentarai pateikė klausimus Europos Komisijos atstovei Sandrai Gallinai, vyriausiajai ES derybininkei su COVID-19 vakcinų gamintojais. Komiteto nariai reikalavo daugiau aiškumo ir skaidrumo priimant sprendimus ES lygiu ir sudarant sutartis su vakcinų gamintojais. Kartu jie teigiamai įvertino Europos Komisijos atvirumą dalytis informacija bei paragino ES valstybes ir farmacijos įmones atviriau atsakyti į kylančius klausimus.

Paklausta apie galimas papildomas valstybių dvišales sutartis su vakcinų gamintojais. Komisijos atstovė teigė apie jas nežinanti. Ji pabrėžė, kad pagal bendrą viešųjų pirkimų susitarimą ES turi pirmenybę gauti vakcinas, kurios proporcingai paskirstomos valstybėms.

Komisija suteiks galimybę europarlamentarams susipažinti su vakcinų pirkimo sutartimis. Kol kas prieinama tik sutartis su „CureVac“, o kitos laukia farmacijos įmonių sutikimo. Europos vaistų agentūra antradienį sulaukė paraiškos patvirtinti įmonės „AstraZeneca“ vakciną, tai padaryti tikimasi dar šį mėnesį. Kaip numatyta sutartyse, pristatyti didžiausią vakcinų kiekį ES šalims planuojama antrajame šių metų ketvirtyje, o valstybės turi pačios numatyti jų paskirstymo strategiją ir prioritetines skiepijamųjų grupes. Nuo kitos savaitės veiks ES platforma, kurioje valstybės du kartus per savaitę galės pranešti apie gautų ir panaudotų vakcinų skaičių.

Pernai gruodį EP pareiškė palaikantis greitą saugių vakcinų patvirtinimą. Europos vaistų agentūrai pabaigus vertinimą, Komisija iki šiol suteikė sąlyginę rinkodaros teisę dviem vakcinoms: vieną jų sukūrė „BioNTech“ ir „Pfizer“, o kitą – „Moderna Biotech Spain“.
[600]  [201]  [202]
 Sveikata
2022-04-13 15:41
Miškas - terapeutas, kuriame maudosi mūsų pojūčiai
2021-10-07 11:36
Tauragės rajono savivaldybė minės Pasaulinę organų donorystės ir transplantacijos dieną
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Internetas  Televizija  Reklama  Akcijos 
 Foto galerija  
 Tauragė tiesiogiai  
  TVK paštas 
  TVK 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.