TVK
  TVK paštas   TVK savitarnos svetainė   Kontaktai 
 
Šeštadienis ( 2020 m. Gegužės 30 d. )
Informacija artėjant rinkimams
2019-02-19 09:14 (televizija@tvk.lt)  
2019 metais Lietuvoje įvyks treji rinkimai: savivaldybių tarybų rinkimai, Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai ir rinkimai į Europos Parlamentą.
Prieš kiekvienus rinkimus suaktyvėja politinės reklamos, kai kandidatuojantys asmenys ar jų partijos nariai stengiasi kuo plačiau reklamuoti savo kandidatus. Tačiau ne visada apsieinama, be pažeidimų. Kartais didelis noras ,,rodytis“ rinkėjams, pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, prieštarauja moralei, teisingumui ar visuomenės darnai, neatitinka sąžiningų ir garbingų rinkimų.
Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 48 str. 9 dalis numato, kad skleisti išorinę politinę reklamą draudžiama ant statinių, kuriuose yra valstybės valdžios, teisėsaugos, kitos valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos; valstybės ar savivaldybių kontroliuojamų įmonių naudojamose viešojo transporto priemonėse ir ant jų, išskyrus atvejus, kai reklamos plotai ar vaizdo transliavimo įrenginiai priklauso ar yra perduoti naudotis tretiesiems asmenims, kuriems valstybės ar savivaldybių įmonės negali daryti tiesioginio ar netiesioginio lemiamo poveikio; automobilių keliuose ir jų sanitarinės apsaugos zonose, taip pat gatvėse ir prie jų, jeigu ji gali užstoti technines eismo reguliavimo priemones, kelio ženklus, pabloginti matomumą, akinti eismo dalyvius, atitraukti jų dėmesį ir taip kelti pavojų eismo dalyviams; taip pat draudžiama naudoti reklamą, imituojančią kelio ženklus; ant skulptūrų ir paminklų; 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa; neturint žemės, statinių ar kitų objektų, ant kurių ar kuriuose ji įrengiama, savininko sutikimo. Pastebėjus, kad galimai politinės reklamos pažeidžia numatytas tvarkas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ragina apie tai pranešti policijai. Bus tikrinama visa gauta informacija ir skundai, siekiant didesnio skaidrumo rinkimuose.
Taip pat primename, kad draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus dovanomis, paslaugomis ar kitokiu atlyginimu, skatinti rinkėją ar rinkimų teisę turintį asmenį dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose, taip pat žadėti už balsavimą atsilyginti rinkėjams po rinkimų turint tikslą paveikti rinkėjo valią.
Kiekvienu atveju pažeidus numatytas tvarkas gresia baudos ar net laisvės apribojimas. Trukdymas rinkėjams pasinaudoti jiems priklausančia rinkimų ar referendumo teise, Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 172 str. 1 dalis numato, kad asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
Pažeidus balsavimo rinkimuose ar referendume tvarką, balsavus už atlygį, ar galimas siūlymas balsuoti už atlygį, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 90 str. 5 dalyje užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų šešiasdešimt eurų.
Atminkite, kad apsisprendimas dalyvauti ar nedalyvauti rinkimuose priklauso tik nuo jūsų. Ruoškimės rinkimams atsakingai ir būkite pilietiški, pastebėję pažeidimus ar galimus balsų pirkimus būtinai apie tai informuokite policijos pareigūnus.

[545]  [146]  [152]
 Politika
2020-02-18 11:38
Tauragėje vieši Seimo narė
2020-02-07 10:46
Pagėgiuose permainų vėjai nepapūtė
2019-12-17 15:05
VRK patvirtino vienmandačių rinkimų apygardų ribas 2020 metų Seimo rinkimams
2019-11-13 11:26
Prieš Seimo rinkimus - planuojami pokyčiai VRK žemėlapyje
2019-06-05 14:11
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju paskirtas Tomas Raulinavičius
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Internetas  Televizija  Reklama  Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  TVK savitarnos svetainė 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.