TVK
  TVK paštas   TVK savitarnos svetainė   Kontaktai 
 
Antradienis ( 2020 m. Birželio 2 d. )
Vis daugiau gyventojų atsisako „popierių“ ir individualios veiklos apskaitą tvarko e. būdu
2019-09-16 11:54 (televizija@tvk.lt)  
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad virtualų buhalterį i. APS išbandė ir sėkmingai individualios veiklos pajamas ir išlaidas e. būdu veda jau beveik 5,5 tūkst. šalies gyventojų. Tauragės apskrityje gyventojų, pasirinkusių tvarkyti individualios veiklos apskaitą e. būdu, yra 616. Daugiausiai jų Tauragės rajono savivaldybėje – 333. Pažymėtina, jog i. APS naudotojų skaičius vien per pastaruosius du mėnesius (liepą – rugpjūtį) išaugo beveik dvigubai.
„Virtualiu buhalteriu i. APS vienodai aktyviai naudojasi tiek individualią veiklą pagal pažymą, tiek įsigiję verslo liudijimą vykdantys gyventojai. Daugiausiai pajamas ir išlaidas e. būdu veda savarankiškai statybų, prekybos srityje dirbantys, kirpyklų ir grožio salonų, transporto priemonių remonto, keleivių vežimo paslaugas teikiantys gyventojai. Šiuo metu daugiausia programos naudotojų Klaipėdos regione – per 2 tūkst. Džiugina ir tai, kad dauguma i. APS besinaudojančių smulkiųjų verslininkų aktyviai naudojasi ir kitomis nemokamomis e. paslaugomis Mano VMI sistemoje, pavyzdžiui, įsigyja verslo liudijimą, užsisako pažymą“,– sako Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.
Klaipėdos AVMI primena, kad gyventojams, kurie Pajamų ir išlaidų žurnalą pildo internete, VMI sistemoje, nebereikia pildyti popierinio žurnalo, rūpintis apskaitos dokumentais, jaudintis, jog popieriniai dokumentai laikui bėgant pasimes. Tiesiogiai programoje jie gali išrašyti PVM sąskaitą faktūrą, sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo—pardavimo kvitą. Išrašytų dokumentų duomenys automatiškai keliauja į pajamų ir išlaidų žurnalą.
„Ypač patogu tai, kad gyventojams, kurie naudoja virtualųjį buhalterį i. APS, VMI jau 2020 m. parengs preliminariąsias pajamų deklaracijas. Jos bus užpildytos pagal i. APS vedamą Pajamų ir išlaidų žurnalą, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis“,- sako Klaipėdos AVMI viršininkas.
Klaipėdos AVMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad apskaitą vesti virtualiu buhalteriu i. APS galima prisijungus prie VMI informacinės sistemos i. MAS per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pradėti vesti apskaitą e. būdu galima bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i. APS.
VMI savarankiškai dirbančius gyventojus, kurie norėtų pradėti pildyti Pajamų ir išlaidų žurnalą e. būdu, tačiau jiems nedrąsu ir reikalinga pagalba žengiant pirmuosius žingsnius, kviečia atvykti į artimiausią VMI aptarnavimo padalinį, kur darbuotojai supažindins su programa ir pamokys, kaip su ja reikia dirbti. Atvykstančių į mokymus prašoma turėti prisijungimus prie e. bankininkystės ar VMI išduotas kliento identifikavimo priemones, taip pat bent vieną 2019 m. laikotarpiu išrašytą sąskaitą faktūrą ar kitą apskaitos dokumentą. VMI specialistų padedami gyventojai iškart, mokymų metu, gali įkelti savo apskaitos duomenis ir išbandyti virtualų buhalterį i. APS.
Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.
[194]  [78]  [75]
 Miestas
2020-06-01 14:09
Baigta kelio į batalioną rekonstrukcija
2020-05-29 11:02
TVK švenčia 25-ąjį gimtadienį!
2020-05-28 14:12
Senajame Rambyne - Mažosios Lietuvos istorija ir prūsiškų rakandų ekspozicija
2020-05-28 13:39
Per savaitę Tauragės rajono savivaldybėje
2020-05-26 14:31
Iš užsienio parvežta idėja įtraukė visą gimnazijos bendruomenę
2020-05-25 14:07
Paskelbtas organizuojamų stovyklų sąrašas
2020-05-22 14:07
Pasiilgusiems gamtos ir nuotykių - atgimstantis Safari
2020-05-21 14:43
Žalios rodyklės grįš ne visur
2020-05-20 14:47
Galimybe atidėti mokėjimus gyventojai kol kas nesinaudoja
2020-05-15 14:09
Laukia grįžtančių klientų, tačiau atsigavimo ženklų dar nemato
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Internetas  Televizija  Reklama  Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  TVK savitarnos svetainė 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.