TVK
  TVK paštas   TVK savitarnos svetainė   Kontaktai 
 
Pirmadienis ( 2020 m. Birželio 1 d. )
Turgavietėse pažeidimų nemažėja
2019-10-17 13:49 (televizija@tvk.lt)  
Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad spalio 11-13 dienomis visoje šalyje mokesčių specialistai lankėsi turgavietėse. Patikrinti 186 mokesčių mokėtojai ir nustatyti 132 pažeidimai (71 proc.): pusė jų dėl neišduotų elektroninių kasos aparatų (EKA) kvitų.
„Dar rugsėjį apskričių mokesčių administratoriams keičiantis teritorijomis atlikti 102 operatyvūs patikrinimai dėl prekybos mėsa bei jos gaminiais šalies turgavietėse. Tuomet taip pat fiksuota daug administracinių nusižengimų – vidutiniškai pas kas antrą tikrintą mokesčių mokėtoją. Šįkart pažeidimų nustatyta dar daugiau“, – sako VMI prie FM Kontrolės departamento atstovas Rolandas Puncevičius, pridurdamas, kad mokesčių specialistus šįkart domino ne tik prekyba mėsa bei jos gaminiais.
Iš 132 pažeidimų: 66 atvejais neišduoti EKA kvitai, 23 asmenys prekiavo be verslo liudijimo ar neįregistravę individualios veiklos, 15 prekiautojų pardavinėjo mėsos gaminius, neturėdami prekių įsigijimą patvirtinančių dokumentų, 5 atvejais fiksuotas pinigų neatitikimas kasoje.
VMI skiria ypatingą dėmesį mėsos ir jos gaminių gamybai bei prekybai, įskaitant turgavietes, kuriose pajamų neapskaitymo bei mokestinių pažeidimų rizika vertinama kaip labai didelė.
„Iki šiol visų stebėtų bei kontroliuotų mokesčių mokėtojų elgsenos pokyčių analizės duomenys bei prevencinių veiksmų metu sukaupta informacija yra naudojama. Tai leidžia dėmesį skirti pačioms rizikingiausioms šiame sektoriuje veikiančių juridinių asmenų ir gyventojų grupėms. Vyksta nuolatinė šio sektoriaus priežiūra, – sako darbo grupės, koordinuojančios VMI veiklą mažinant „šešėlį“ mėsos sektoriuje, vadovė Danutė Kulikauskienė, pridurdama, kad nuo šio projekto pradžios 439 mokesčių mokėtojai sulaukė stebėsenos arba kontrolės veiksmų, kurių dėka pirmąjį šių metų pusmetį PVM prievolė padidėjo 11 procentų, o kontroliuoti mokėtojai, tarp kurių – ir įmonės, ir verslu užsiimantys gyventojai, sumokėjo mokesčių 21 procentu arba beveik 3,5 mln. (3,472 tūkst.) eurų daugiau nei 2018 m. analogišku laikotarpiu. – Vienoje Vilniaus turgavietėje nustatyta, kad bendrovė prekiauja mėsos gaminiais keliose tos pačios turgavietės vietose, o net trijose iš jų – už parduotas prekes gauti pinigai nepaskaitomi kasos aparatu. Nors nuo prekybos pradžios buvo praėjusios tik kelios valandos, vien šios bendrovės pardavėjos jau buvo neapskaičiusios 615 eurų pajamų. Beje, šioje prekyvietėje pardavėjai buvo labai nepatenkinti, nes, pasak jų, dieną prieš, penktadienį, juos taip pat tikrino.“
VMI informuoja, kad ir toliau stebės, kontroliuos rizikingiausias su mėsos prekyba, gamyba susijusias sritis, t. y. mėsos ir jos gaminių pardavimą turgavietėse, parduotuvėse, skerdyklas, individualią veiklą, gyvulių įsigijimą, didmeninę prekybą vykdančius asmenis. Kai kuriuos mokesčių mokėtojus pasieks laiškai dėl galimai pajamų neapskaitymo rizikos ir/ar mokesčių deklaravimo klaidos.
Už savaitgalį turgavietėse nustatytus komercinės - ūkinės veiklos vykdymo tvarkos pažeidimus surašyti Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) protokolai, prekeiviams gresia administracinės baudos. Jei mokesčių mokėtojas, užsiimantis veikla, kuriai vykdyti būtinas kasos aparatas, už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas neišduoda kvito, arba išduoda kvitą, kuriame nurodyta kita suma, nei sumokėta, jam gali būti skiriama bauda nuo 90 iki 200 eurų. Jei pažeidimas nustatomas pakartotinai, bauda gali siekti nuo 450 iki 900 eurų.
„Gyventojus raginame reikalauti kvito. Tokiu būdu - paprašant pinigų sumokėjimą patvirtinančio dokumento, fiskalinio kasos aparato kvito, kuris garantuoja, kad pajamos bus apskaitytos, priklausantys mokesčiai sumokėti – kiekvienas pilietiškas gyventojas prisidės prie šešėlinės ekonomikos mažinimo. Be to, gyventojas turės dokumentą, įrodantį prekės įsigijimą, jeigu ateityje kiltų klausimų dėl prekės grąžinimo, keitimo ar kokybės“, – primena Rolandas Puncevičius.
VMI primena, kad apie įvairius pastebėtus mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildę elektroninę anketą svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, kuria naudodamasis mokesčių mokėtojas gali pažeidimo vietoje nufotografuoti, padaryti garso ar vaizdo įrašą, pažymėti pastebėto pažeidimo vietą žemėlapyje ir šią informaciją perduoti tiesiai VMI.
[205]  [62]  [63]
 Miestas
2020-05-29 11:02
TVK švenčia 25-ąjį gimtadienį!
2020-05-28 14:12
Senajame Rambyne - Mažosios Lietuvos istorija ir prūsiškų rakandų ekspozicija
2020-05-28 13:39
Per savaitę Tauragės rajono savivaldybėje
2020-05-26 14:31
Iš užsienio parvežta idėja įtraukė visą gimnazijos bendruomenę
2020-05-25 14:07
Paskelbtas organizuojamų stovyklų sąrašas
2020-05-22 14:07
Pasiilgusiems gamtos ir nuotykių - atgimstantis Safari
2020-05-21 14:43
Žalios rodyklės grįš ne visur
2020-05-20 14:47
Galimybe atidėti mokėjimus gyventojai kol kas nesinaudoja
2020-05-15 14:09
Laukia grįžtančių klientų, tačiau atsigavimo ženklų dar nemato
2020-05-14 14:44
Per savaitę Tauragės rajono savivaldybėje
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Internetas  Televizija  Reklama  Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  TVK savitarnos svetainė 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.