TVK
  TVK paštas   TVK savitarnos svetainė   Kontaktai 
 
Šeštadienis ( 2020 m. Spalio 31 d. )
Šiemet Tauragės apskrityje sulaukta daugiau pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus nei pernai per tą patį laiką
2020-09-17 15:33 (televizija@tvk.lt)  
Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) duomenimis, 2020 m. sausio-rugpjūčio mėn. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tauragės apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus (Skyrius) specialistai sulaukė daugiau pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus lyginant su praėjusių metų to paties laikotarpio duomenimis. Tauragės apskrityje per 2019 m. minėtą laikotarpį buvo gauti 963 pranešimai, tuo tarpu 2020 m. iki rudens sulaukta 1342 pranešimų.
„Apie galimus vaiko teisių pažeidimus Tauragės apskrityje daugiausiai pranešimų sulaukiama iš policijos. Dažniausiai būna pažeidžiama vaiko teisė į saugias, tinkamas ir sveikas gyvenimo sąlygas, kurių nesugeba užtikrinti įstatyminiai nepilnamečių atstovai dėl alkoholio ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimo. Skaudžiausi būna tie atvejai, kai tenka specialistams nagrinėti vaiko teisių pažeidimus, susijusius su smurtu prieš vaikus, o galimi smurtautojai – vaikų tėvai, jų sugyventiniai ar sugyventinės“, – sakė Birutė Sragauskienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM Tauragės apskrities skyriaus vedėja.
Kaip teigia B. Sragauskienė, vaiko teisių specialistai ne kartą šiais metais nagrinėjo ir pranešimus, susijusius su vaiko teise būti apsaugotam nuo alkoholio ir psichotropinių medžiagų vartojimo, vaiko teisės į mokslą užtikrinimu. Taip pat dažnai būna pažeidžiama vaiko teisė į bendravimą su skyriumi gyvenančiu vienu iš tėvų. Karantino metu specialistai nagrinėjo ir tam laikui reikšmingus galimus vaiko teisių pažeidimus, kai nepilnamečiai viešoje vietoje nedėvėjo veido kaukės. Tokie pranešimai apie nepilnamečius,galimai karantino metu nesilaikiusius teisės aktų reikalavimų, būdavo gaunami iš teisėsaugos institucijų.
Pasak vedėjos, nors visuomenėje smurtu dažnai laikomas tik fizinio skausmo sukėlimas, užmirštama, kad smurtu prieš vaiką laikomas ir vaiko žeminimas bei nepagarba jam, nuolatinis rėkimas ant vaiko, tyčiojimasis iš jo, žodinis agresyvus elgesys, nuolatinis blogos savijautos sukėlimas, parodymas, kad vaikas nėra mylimas, visa tai yra psichologinis smurtas.
„Kaip psichologinis smurtas, taip ir dar viena smurto forma – vaiko nepriežiūra, gali pasireikšti vaiko sveikatos sutrikimais, vaiko apleistumu, palikimu sveikatai ar gyvybei pavojingoje būsenoje ir kitais būdais. Nesvarbu, kokia smurto forma panaudota prieš vaiką, tai yra smurtas ir tam pateisinimo negali būti. Mes, suaugusieji, turime išmokti kalbėti su vaiku, jį išklausyti, tada nereikės ir vaiko auklėti smurtaujant. Dažniausiai smurtaujama artimoje aplinkoje ir taip elgiasi patys artimiausi žmonės – tėvai. Yra atvejų, kai paaugliai smurtauja vieni prieš kitus, kai smurtauja artimais giminystės ryšiais susiję asmenys, pažįstami“, – kalbėjo B. Sragauskienė ir pabrėžė, kad Skyrius į tokius pranešimus apie smurtą reaguoja nedelsiant – informaciją perduoda teisėsaugos institucijoms, kreipiasi į Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigą dėl socialinių paslaugų poreikio įvertinimo ir pagalbos šeimai suteikimo arba priima sprendimą paimti vaiką iš šeimos.

Iki šių metų rudens Tauragės apskrityje iš nesaugios aplinkos iš viso paimti 333 vaikai. Beveik tiek pat vaikų buvo paimta per tą patį laikotarpį ir 2019 m. Tačiau B. Sragauskienės teigimu, svarbu tai, kad šiemet, kaip ir pernai, dauguma vaikų, kuriems teko ieškoti saugios aplinkos, laikinai buvo apgyvendinti pas jiems artimus giminaičius, su kuriais sieja emocinis ryšys, o ne institucijose ar globos centruose.
Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobilioji komanda, kurią sudaro vienas psichologas, du socialiniai darbuotojai ir du priklausomybių ligų specialistai pasiruošę suteikti pagalbą šeimoms, kai vaikui nustatomas apsaugos poreikis – vaiko laikinoji priežiūra arba vaikas paimamas iš atstovų pagal įstatymą. Mobilioji komanda intensyviai dirba su krizę išgyvenančia šeima iki 30 dienų ir teikia šeimai visapusę pagalbą. Per minėtą laikotarpį Tauragės apskrities VTAS mobilioji komanda lankėsi 53 šeimose Tauragės apskrityje, parengė 37 rekomendacijas atvejo vadybininkams dėl tolimesnio darbo su šeimomis, dalyvavo 38 atvejo vadybos posėdžiuose. Ši mobilioji komanda dirbo ir teikė pagalbą dar 25 šeimoms kitose apskrityse.
[118]  [16]  [18]
 Miestas
2020-10-30 10:53
Savanoriai aplankė apleistus kapus
2020-10-29 15:15
Per savaitę Tauragės rajono savivaldybėje
2020-10-29 11:52
Augant susirgimų skaičiui rajonų vadovai prašo susilaikyti nuo kelionių
2020-10-28 16:00
Skelbiami elektroniniai nekilnojamojo turto vieši aukcionai
2020-10-28 15:04
Imasi būtinų prevencinių priemonių
2020-10-27 13:15
Kaip mokamos išmokos, jeigu savivaldybėje paskelbtas karantinas?
2020-10-23 08:34
Rinkimų naktis su Laisvės TV
2020-10-23 08:31
Savaitgalį Lietuvoje atšaukiamas vasaros laikas
2020-10-22 15:18
Kviečia dalintis gerumu
2020-10-22 13:17
Per savaitę Tauragės rajono savivaldybėje
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Internetas  Televizija  Reklama  Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  TVK savitarnos svetainė 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.