TVK
  TVK paštas   TVK savitarnos svetainė   Kontaktai 
 
Penktadienis ( 2020 m. Vasario 28 d. )
Tauragės „Keramikos“ 90- mečio minėjime- daugiau nei 200 buvusių keramikiečių
2014-06-17 09:08 (televizija@tvk.lt)  
Vienai seniausių Tauragės miesto įmonių- Tauragės „Keramikai“- 90 metų. Šiandien, gamyklos, kurioje jos klestėjimo metais dirbo daugiau nei 1 500 tauragiškių, galima teigti- nebėra- tik prisiminimai. Džiugiais- ir neitin- prisiminimais pasidalinta šiltame buvusių gamyklos darbuotojų susitikime, praėjusį šeštadienį surengtame „Bastilijos“ sporto komplekse.
Daugybę metų Tauragę, kaip pramoninį miestą, garsino tokios ne tik Lietuvoje bet ir visoje buvusioje Tarybų Sąjungoje žinomos įmonės kaip Skaičiavimo mašinų elementų gamykla Mėsos kombinatas ar Tauragės „Keramika“. Dabar iš buvusių stambių įmonių, kuriose dirbo kone kas antras Tauragės miesto gyventojas, beliko tik prisiminimai ar buvusios didybės niūrūs šešėliai.
Su dvejopa nuotaika į savo buvusios įmonės 90- mečiui skirtą prisiminimų vakarą rinkosi buvę Tauragės „Keramikos“ darbuotojai. Prisiminimų vakaras „Nostalgijos pašaukti“ surengtas keramikiečių pastangomis pastatytame „Bastilijos“ sporto komplekse. Suprantama, kad buvusiems Tauragės „Keramikos“ darbuotojams, metai praleisti šioje įmonėje kelia nostalgiją ir pakankamai mielus prisiminimus. Gi, kaip ten bebūtų, tačiau sovietmečiu paprastas darbo žmogus buvo gerbiamas, dirbantieji tik už simbolinį mokestį galėjo poilsiauti įmonei priklausančiose poilsio namuose, jiems buvo skiriami butai, buriami mielai darbuotojų lankomi saviveikliniai kolektyvai.
Saviveikliniai keramikiečių kolektyvai išties buvo pasiekę pakankamai aukštą meninį lygį. Štai prisiminimų vakaro metu vėl draugėn susibūręs buvęs šios įmonės choro kolektyvas dainą užtraukė taip galingai, kad žiūrovai jiems plojo stovėdami. Visa salė pakilo iš savo vietų ir kuomet buvę „Keramikos“ darbuotojai įteikė didžiulį, kvepiantį naminės duonos kepalą ilgamečiam šios įmonės direktoriui Valdemarui Daujotui. Buvusį įmonės vadovą jo pavaldiniai dar ir šiandien mini geru žodžiu o pats ponas Valdemaras ne kart rizikavo savo karjera, kuomet neatsiklausęs tuometinių visagalių partinių veikėjų statė keramikiečiams poilsio namus, sporto aikštynus, darbuotojų maitinimui bei laisvalaikiui skirtas kavines, pirteles, relaksacinius kambarius.
Keramikiečių prisiminų vakare „Nostalgijos pašaukti“ būta jaudinančių, mielų susitikimų, nostalgiškų prisiminimų, mielų šypsenų ir sunkiai tramdomų ašarų. Anapilin išėję Tauragės „Keramika“ darbuotojai pagerbti tylos minute. Tačiau žmonės čia susirinko ne tik apmaudauti, bet ir pasilimksminti. Visus išjudino atsikūręs estradinis ansamblis „Keramika“, kartu su publika sudainavęs ne vieną dainą. Linksmu šokiu keramikiečius sveikino neįtikėtina jaunatviška energija stebinantis šokių kolektyvas „Vėjava“. Susitikimo dalyvius pasveikino ir į iškilmes atvykęs Tauragės rajono meras Pranas Petrošius, nuoširdžiai linkėjęs keramikiečiams ilgiausių metų ir tvirtos sveikatos.
Gražiame, jaudinančiame Tauragės „Keramikos“ gamyklos buvusių darbuotojų susitikime išsakyta daug gražių žodžių, nuoširdžių palinkėjimų, įteikti glėbiai gėlių, apsikeista dovanomis bei suvenyrais. Prisiminimų vakaro organizatorių teigimu, susitikime dalyvavo daugiau nei 200 buvusių keramikiečių. Na o linksmas, kažkada plačiai žinomos gamyklos Tauragės „Keramika“ darbuotojų šurmulys „Bastilijos“ sporto komplekse netilo iki vėlyvo vakaro.
Reportažo pabaigoje- nedidelė porcija informacijos. Jau šį penktadienį, birželio 20- ąją, Tauragės pilies šiauriniame bokšte atidaroma paroda „Tauragės keramika 1924- 2014“. Na o birželio 21- ąją, šeštadienį, Švč. Trejybės bažnyčioje bus aukojamos mišios už keramikos darbuotojus. Organizatoriai kviečia visus- ne tik buvusius keramikiečius- minėtuose renginiuose dalyvauti.
Video ...
[4009]  [433]  [525]
 Miestas
2020-02-28 14:17
Savaitgalio laidoje - Saldžią pasaką kurianti Sigrida
2020-02-27 13:56
Dunokų vadovė: Didėja rūšiuojamų atliekų kiekiai
2020-02-25 10:37
Šiandien - Užgavėnės
2020-02-25 14:11
Pareigūnai pradėjo tyrimą dėl Tauragės raj. paukščių ūkyje vykdytos nelegalios veiklos
2020-02-24 11:03
Iki baseino atidarymo liko keletas savaičių
2020-02-21 08:32
Audrius Cibauskas: Kiekvienas turim savo kavos gėrimo ritualą
2020-02-20 12:56
Tauragėje atsiras Meno mokykla
2020-02-20 16:27
Per savaitę Tauragės rajono savivaldybėje
2020-02-17 13:14
Nelaimių galima išvengti
2020-02-12 15:54
Elvyra Šulcienė: Net nepamenu, kada pradėjau nerti
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Muzika  Internetas  Televizija  Reklama 
           Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  TVK savitarnos svetainė 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.