TVK
  TVK paštas   TVK savitarnos svetainė   Kontaktai 
 
Antradienis ( 2020 m. Rugpjūčio 11 d. )
Vaikų atostogos turi būti saugios ir prasmingos
2020-06-12 13:39 (televizija@tvk.lt)  
Dirbantys tėvai kasmet, pasibaigus mokslo metams, suka galvą, kuo užimti atžalas per atostogas. Vaiko teisių apsaugos specialistai pataria tėvams pasirūpinti vaikų saugumu, pakalbėti su jais apie atsakomybes, pareigas ir pavojus tykančius leidžiant laiką lauke, prie vandens, stovyklose ar namuose. Tėvai raginami kuo didesnį dėmesį skirti vaikų emocinei sveikatai ir užimtumui atostogų metu, siūlant jiems išbandyti aktyvias, lavinančias ir prasmingas veiklas.
„Kiekvienas vaikas turi teisę į laisvalaikį ir poilsį. Po sunkių ir išskirtinių mokslo metų, moksleiviams reikia atgauti jėgas, sustiprinti imuninę sveikatą, patyrinėti pasaulį. Kuo vaiko poilsis per vasarą bus kokybiškesnis, tuo didesnis jo darbingumas bus ateinančiais mokslo metais. Renkantis iš įvairių vasaros užsiėmimų programų, reikėtų atsižvelgti į savo vaiko asmenines savybes, amžių, poreikius. Jeigu vaikas labiau linkęs laiką leisti vienas ar nedidelėje ramioje draugijoje, masinėse aktyviose stovyklose jis gali negerai jaustis. Parinkite tokią stovyklą, kurioje jam būtų ne tik įdomu leisti laiką, bet ir įgytų naujų žinių, socializuotųsi, atsiskleistų vaiko unikalūs gebėjimai, būtų ugdomi jo kasdieniai gyvenimo įgūdžiai“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indrė Kryžiūtė.
Poilsiaujant svarbiausia saugumas
Vaikai labai mėgsta vasaros linksmybes ir iškylas, tačiau šie malonumai jiems gali kelti pavojų, todėl pirmiausia turėtų būti užtikrinamas saugumas.Vaikams reikia nuolat kartoti, kad visą laiką jie saugotų save ir draugus. Jokiu būdu vaikai be suaugusiųjų priežiūros negali eiti maudytis ar giliai į mišką. Jei vaikai būna namo kieme, įspėkite, kad niekur neitų su nepažįstamais žmonėmis arba imtų kažką iš jų, bėgtų į gatvę ar eitų per ją tam neskirtoje vietoje, saugiai važinėtų dviračiu ar paspirtuku. Pabuvus gamtoje, reikėtų savo atžalas apžiūrėti, ar nėra įsisiurbę erkių.
Mokant vaikus saugiai poilsiauti, atkreiptinas dėmesys, jog patys didžiausi pavojai tyko vandenyje. ,,Nesinori gadinti vasaros atostogų nuotaikos, bet būtina priminti, kad kone kas vasarą Lietuvoje nuskęsta vaikai. Dažniau nuskęsta berniukai, nes jie labiau linkę rizikuoti. Būtinai sutarkite su vaikais, kad be suaugusiųjų negalima maudytis atvirame telkinyje ar baseine. Net ir mokantys plaukti vaikai turi paisyti griežtų saugaus elgesio vandens telkiniuose taisyklių. Maudantis negalima kitų vaikų stumdyti, gąsdinti, atiminėti žaislų, bristi ten, kur nesiekia dugno ar nardyti nepažįstamose vietose“, – kalbėjo I. Kryžiūtė.
Vaikams, kurie dalyvauja neformaliuose grupiniuose užsiėmimuose, reikėtų priminti ir jų pareigas – gerbti kitus, klausyti tėvų, senelių, mokytojų, stovyklų vadovų ar kitų suaugusiųjų, kurie prižiūri vaikus. Ištikus bet kokiai bėdai ar pasijutus blogai tuoj pat prašyti suaugusių pagalbos.
Namuose atostogos irgi gali būti naudingos
Jeigu vaikai per atostogas leidžia laiką namie su tėvais, labai naudinga keletą valandų per dieną skirti intelektinius gebėjimus lavinančioms užduotims: galvosūkių, kryžiažodžių sprendimui. Jeigu žinote, kad per mokslo metus vaikui sunkiau sekėsi kai kurie dėstomi dalykai, galima parinkti užduočių ir skirti laiką papildomam ugdymuisi. Vaikai per vasarą taip pat neturėtų pamiršti knygų skaitymo. Namuose, esant blogesniam orui, galima surengti ir smagių stalo žaidimų ar įdomių filmų peržiūrų vakarus su šeima.
Mokyklinio amžiaus vaikus jau laikas pratinti prie buities darbų. Tegul vaikas kasdien namuose atlieka tam tikrus namų ruošos darbus: šluoja, palaisto gėles, nušluosto dulkes, išsiurbia kambarius ar išdžiausto skalbinius
Kai vaikas lieka namuose vienas
Vaiko teisių apsaugos specialistų darbo patirtis rodo, kad ne kiekvienas šešiametis ar net keleriais metais vyresnis vaikas gali būti paliktas vienas namuose – tai priklauso nuo paties vaiko, jo įgūdžių, būdo bruožų. Primename, kad tėvai, palikdami vaiką ar vaikus namuose, pirmiausia, turi pasirūpinti, jog būtų išvengta vaiko teisių pažeidimų – nepriežiūros atvejų, vaiko palikimo vieno namuose naktį ar aplinkoje, kurioje galimai gresia pavojus jo sveikatai ar net gyvybei. Esant poreikiui, visų pirma, raginame pasitelkti senelių, giminaičių ar draugų pagalbą.
Jei tėvai nusprendžia vaiką palikti vieną namuose, prieš palikdami turėtų atsakyti į keletą klausimų: ar vaikas yra pakankamai suaugęs ir brandus, kad klausytų tėvų nurodymų net jiems nebūnant šalia; ar vaikas sugeba atrakinti ir užrakinti duris, atidaryti ir uždaryti langus; ar netikėtoje situacijoje, pavyzdžiui, pridegus maistui ir įsijungus dūmų detektoriui, vaikas nesutriks; ar vaikas sugebės susisiekti su tėvais ar kitais suaugusiais, jeigu jam reikės pagalbos ir pan.
Vaikams, vieniems esantiems namuose, priminkite, kad negalima atidaryti durų svetimam žmogui, persisverti pro langą ar balkoną, įjungti ir palikti veikti elektrinius prietaisus, lįsti į vaistų dėžutę.
Primename, kad nakties metu, nuo 22 iki 6 val. ryto, negalima vienų namie palikti arba vienų į lauką išleisti vaikų iki 14 metų amžiaus.
„Visi siekiame, kad vaikai po vasaros atostogų grįžtų laimingi, pailsėję, patyrę teigiamų išgyvenimų, nes tai būtinos sąlygos vaikų sveikatai ir gerai emocinei savijautai“, – sakė I. Kryžiūtė.
[132]  [23]  [23]
 Miestas
2020-08-07 14:47
Gyventojai dažniau naudojasi nemokamu viešuoju transportu
2020-08-06 13:51
Ar įmanoma visuomenė be stereotipų?
2020-08-06 13:43
Per savaitę Tauragės rajono savivaldybėje
2020-08-04 09:26
Pilies kiemelyje - nemokamas kino seansas
2020-08-03 13:47
Sustiprinama elektrinių paspirtukų ir motorinių dviračių kontrolė
2020-08-03 08:15
Motorizuotoje pėstininkų brigadoje „Žemaitija“ karines žinias ir įgūdžius atnaujino apie 350 rezervo karių
2020-07-22 15:52
Tauragės mažasis aplinkkelis
2020-07-22 14:51
Miško gėrybių rinkėjams rekomenduojama prisiminti keletą gyvybei svarbių taisyklių
2020-07-22 10:41
VMI specialistai atvyksta į turgavietes: padės teikti paraiškas turgavietės mokesčio kompensacijai
2020-07-20 09:58
Nemokamas kino seansas pilies kiemelyje "Nuostabi epocha"
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Internetas  Televizija  Reklama  Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  TVK savitarnos svetainė 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.