TVK
  TVK paštas   TVK   Kontaktai 
 
Antradienis ( 2022 m. Rugpjūčio 9 d. )
Aktyvi vasara bendruomenių vaikams
2017-08-23 10:24 (televizija@tvk.lt)  
Vasaros atostogų metu Tauragės rajono vaikai neturėjo kada nuobodžiauti, nes aktyviausios bendruomenės ėmėsi iniciatyvos organizuoti vaikų vasaros poilsio stovyklas. Džiugu, kad jų organizatoriai kreipiasi į Visuomenės sveikatos biurą ir, atsižvelgdami į planuojamą stovyklautojų užimtumą, kartu išdiskutuojame, kokia sveikatinimo veikla jiems būtų naudingiausia ir įdomiausia. Šiemet Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo užsiėmimus aštuoniose vaikų stovyklose.
Mažiausia fizinio aktyvumo norma vaikams - viena valanda per dieną. Higienos instituto duomenimis Lietuvoje ilgesniu nei valandos aktyvumu gali pasigirti vos vienas iš penkių 11-15 m. amžiaus vaikų. Netaisyklinga laikysena ir su ja susijusios problemos nustatytos 35 proc. mokyklinio amžiaus vaikų. Kadangi sveikam vystymuisi itin aktualus fizinis krūvis, džiaugiamės, jog prie paauglių aktyvaus laisvalaikio skatinimo prisideda ir rajono bendruomenės, organizacijos bei ugdymo įstaigos.
Štai Tauragės „Versmės“ gimnazija jau ne pirmi metai organizuoja „Versmiukų“ - būsimų gimnazistų – stovyklą, kurią papildo ir Visuomenės sveikatos biuro organizuojamais užsiėmimais. Šiemet tai buvo rytinė mankšta, ne tik suaktyvinusi paauglių raumenų tonusą, bet ir pagerinusi nuotaiką visai likusiai dienai.
Su Tauragės krepšinio mokyklos „Žaibas“ stovyklautojais taip pat susitinkame jau ne pirmą kartą. Šiemet jauniesiems sportininkams Visuomenės sveikatos biuras organizavo jogą. Užsiėmimų metu vaikai ne tik didino kūno lankstumą, bet ir gerino psichinę sveikatą.
Jovarų pagrindinės mokyklos organizuojamos „GM2Kas?“stovyklos mažieji smalsuoliai kartu su savo mokytojomis panoro patys apsilankyti Tauragės visuomenės sveikatos biure. Čia, vadovaujami sveikatos stiprinimo specialistės, diskutavo, žaidė, atliko užduotėles sveikos mitybos, saugaus eismo ir saugaus poilsio vandenyje ir prie vandens klausimais.
Pagrindinis stovyklų tikslas – aktyvus laisvalaikis, todėl Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistės Tauragės jūrų skautų, Kunigiškių bendruomenės „Kunigiškietis“, Kęsčių bendruomenės organizuotose stovyklose supažindino vaikus su traumų prevencija ir rizikingo elgesio pasekmėmis, mokė suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam.
Išklausę teoriją ir pasitelkę mokomąsias priemones, vaikai praktiškai išbandė, kaip reikia atlikti dirbtinį kvėpavimą, pritaikyti „Heimlicho“ metodą užspringimo atveju. Didžiausio susidomėjimo sulaukė prevencinis traumų modelis, parodantis, kodėl būtina dėvėti šalmą važiuojant dviračiu ar paspirtuku, bei sąmonės sutrikimo akiniai, leidžiantys įvertinti būseną esant smegenų sutrenkimui.
Kęsčių bendruomenės organizuotoje stovykloje pritaikėme komandinį darbo principą: Civilinės saugos skyriaus specialistai mokė, kaip elgtis ištikus gamtos stichijos nelaimei atviroje vietovėje ir prie vandens telkinių, supažindino su meteorologinių reiškinių keliamais pavojais ir priminė, kaip skubiai išsikviesti specialiąsias tarnybas. Kęsčių ugniagesių komandos gelbėtojai labiausiai sudomino gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbų įranga bei vandens fontanu.
Džiaugiamės bendruomenių iniciatyvomis ir kasmet stiprėjančiu bendradarbiavimu su stovyklų organizatoriais, siekiant gerinti vaikų ir paauglių fizinę bei psichinę sveikatą, didinant fizinį aktyvumą, sveikatos raštingumą ir ugdant sąmoningus, už savo sveikatą atsakingus jaunus žmones.Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Ieva Paulauskienė

[1902]  [878]  [679]
 Diena
2022-08-05 14:04
Vandens pramogų gausa kviečia tauragiškius į gamtą
2022-07-08 11:49
Airidas Šmitas: Prieš pandemiją tauragiškiai buvo aktyvesni
2022-06-29 10:13
Vaikai yra vaikai
2022-07-01 11:58
Pirmoji liepos mėnesio diena tauragiškius pasitiko liūtimi
2022-07-01 11:11
Ugniagesiai primena
2022-06-27 16:42
Būkite itin atidūs prie vandens telkinių!
2022-06-23 15:31
Ar Tauragės poilsiavietės prie vandens paruoštos lankytojams?
2022-06-21 12:23
Ar Jūra - pavyzdinis ichtiologinis draustinis?
2022-06-01 13:44
Milijonai tobulų akimirkų netobuliem būti kartu
2022-05-20 15:22
Dacijonų bendruomenei idėjų ir veiklos netrūksta
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Internetas  Televizija  Reklama  Akcijos 
 Foto galerija  
 Tauragė tiesiogiai  
  TVK paštas 
  TVK 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.