TVK
  TVK paštas   Senas paštas   TVK   Kontaktai 
 
Pirmadienis ( 2021 m. Kovo 1 d. )
Naujasis JAV prezidentas europarlamentarams teikia vilčių
2021-01-20 17:10 (televizija@tvk.lt)  
Joe Biden inauguracija Europos Parlamento (EP) nariams teikia daug vilčių, kad nauja JAV administracija leis sustiprinti demokratiją ir transatlantinius santykius.

Trečiadienio rytą EP nariai kartu su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charles Michel ir Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen aptarė naujojo JAV prezidento J. Biden inauguraciją ir politinę padėtį šalyje.

EVT pirmininkas C. Michel pradėjo diskusiją pažymėdamas: „Šiandien turime galimybę atnaujinti transatlantinius santykius, kurie labai nukentėjo per paskutinius ketverius metus. Per šį laikotarpį pasaulis tapo sudėtingesnis, mažiau stabilus ir mažiau nuspėjamas. Todėl mes, europiečiai, turime imti likimą į savo rankas, ginti savo interesus ir puoselėti savo vertybes. Kartu su JAV turime padėti taisyklėmis paremtos tarptautinės tvarkos pagrindą ir puoselėti taiką, saugumą, gerovę, laisvę, žmogaus teises bei lyčių lygybę.“

„Nuo šiol Europa turi draugą Baltuosiuose Rūmuose ir yra pasiruošusi naujai pradžiai su seniausiu ir didžiausią pasitikėjimą turinčiu partneriu. Turime skatinti pasaulinės tvarkos pokyčius, kurie remtųsi bendromis vertybėmis“, – pridūrė Europos Komisijos pirmininkė U. von der Leyen. Priminusi Kapitolijaus apsiaustį ir neapykantos bei klaidinančios informacijos sklaidą socialiniuose tinkluose, ji paragino glaudžiau bendradarbiauti su JAV dėl informacinių technologijų įmonių reguliavimo. „Nežabota politinė interneto banginių galia turi būti sutramdyta“, – pažymėjo EK pirmininkė ir pridūrė, kad šių įmonių veikla turi būti apibrėžta taisyklėmis, o ne „šališkais Silicio slėnio vadovų sprendimais“.

Europos liaudies partijos lyderis Manfred Weber (Vokietija) teigė: „Šiandien yra vilties diena. Baigėsi ketveri visuomenę priešinantys metai.“ Jis pripažino, kad Europa neturėtų mokyti JAV, nes problemos yra skirtingos. „Socialinė žiniasklaida akcentuoja ekstremistų požiūrį. Technologijų gigantai turi vadovautis aiškiomis taisyklėmis ir tarnauti visuomenei“, – kalbėjo M. Weber. Kartu jis ragino rimtai vertinti D. Trump rinkėjų nuogąstavimus. „Sienų apsauga nėra ekstremizmas. Ginkime mūsų bendras vertybes ir institucijas kartu“, – ragino politikas.

„Vieni iš grėsmingiausių pastarųjų metų protestų, Brexit ir trumpizmas, gimė ignoruojant nelygybės šaltinius“, – kalbėjo Socialistams ir demokratams atstovaujanti Iratxe García Pérez (Ispanija). Ji pažymėjo, kad visos demokratijos, net ir stipriausios, yra pažeidžiamos. EP narės nuomone, siaubą keliantys išpuolių Kapitolijuje vaizdai rodo, kad „turime kovoti su klaidinančia informacija“. Kitas bendras ES ir JAV iššūkis – daugiašalės sistemos atkūrimas ir pagarba taisyklėms bei demokratinėms institucijoms, apibendrino europarlamentarė.

„Įvykiai Kapitolijuje turi atpažįstamas šaknis, – teigė frakcijos „Atnaujinkime Europą“ pirmininkas Dacian Cioloș (Rumunija). – Populizmas, asmeninių tikslų siekimas pareigų dėka, skaldymas ir įtakingiausio šalies pareigūno melas. Nė viena demokratija pasaulyje nėra apsaugota nuo šių grėsmių.“ D. Cioloș taip pat ragino pasinaudoti galimybe perorientuoti ES ir JAV partnerystę bei „rasti bendrą viziją, kaip spręsti bendrus iššūkius“, tokius kaip prekybos karai, klimato kaita ir didžiosios skaitmeninių paslaugų įmonės.

Tapatybės ir demokratijos frakcijos vardu kalbėjęs Jérôme Rivière (Prancūzija) pažymėjo, kad išpuolis prieš JAV demokratijos šventovę yra neatleistinas, tačiau pasmerkė socialinių tinklų sprendimą užblokuoti demokratiškai išrinkto prezidento paskyrą, nes tai pažeidžia pagrindinį demokratijos principą – žodžio laisvę. D. Trump pralaimėjimas nekeičia JAV politinės darbotvarkės „dominuoti pasaulyje“, pridūrė J. Rivière.

Ska Keller (Žalieji, Vokietija) ragino apsaugoti pagrindines laisves ir teisės viršenybę. Pasak jos, įvykius Kapitolijuje lėmė D. Trump raginimas, taip pat „ketveri metai kasdieninio melo ir faktų iškraipymas“. Ar Europa apsaugota nuo populizmo ir demagogijos, klaidinančios informacijos ir išpuolių prieš teisės viršenybę? – klausė S. Keller. Ji priminė „Brexit“ kampaniją, kuri buvo „pilna melo ir klaidinančių pažadų“, Lenkijos vyriausybės „neįtikėtiną moters teisės kontroliuoti savo kūną ignoravimą“, taip pat „Viktor Orbán vykdomą sisteminį teisės viršenybės Vengrijoje ardymą“.

Derk Jan Eppink (Europos konservatoriai ir reformuotojai, Nyderlandai) ragino nepasiduoti mėginimams nutildyti viešas skaitmeninių įmonių ir politikų diskusijas, tačiau pripažino, kad „skaitmeniniai milžinai piktnaudžiauja savo dominuojančia padėtimi“, todėl „jų galia turi būti apribota“. Nors demokratai ir gali būti „traumuoti ketverių D. Trump prezidentavimo metų“, naujoji valdžia turi susilaikyti nuo nesutarimų kriminalizavimo, nes „nepatogių klausimų kėlimas yra kertinis demokratijos aspektas“, apibendrino EP narys.

Kairės vardu kalbėjęs Martin Schirdewan (Vokietija) pažymėjo, kad ketveri D. Trump prezidentavimo metai pamynė pasitikėjimą demokratija, todėl reikia jį grąžinti. Pasak kalbėtojo, naujasis JAV prezidentas turi nusiųsti naujos ES ir JAV santykių pradžios žinutę: grįžimas prie daugiašalės politikos, kova su klimato kaita ir bendra veikla siekiant taikos.
[99]  [12]  [15]
 Diena
2021-02-26 14:55
Nuo ketvirtadienio įsigaliojo karantino sąlygų atlaisvinimai
2021-02-24 13:48
Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ švenčia savo 50-metį
2021-02-23 16:48
Aptikta nelegali gyvūnų veisykla
2021-02-22 14:49
Nauja sporto klubų finansavimo tvarka
2021-02-19 15:32
Įpusėjo šildymo sezonas
2021-02-17 14:58
Covid-19 situacija Pagėgių ir Šilalės savivaldybėse
2021-02-15 13:43
Vasario 16-oji karantino sąlygomis
2021-02-12 16:13
2020 metų Tauragės savivaldybės administracijos ataskaita
2021-02-11 16:36
Smulkiojo verslo situacija Tauragėje
2021-02-10 15:13
Pradedami skiepyti pedagogai
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Internetas  Televizija  Reklama  Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  Senas paštas 
  TVK 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.