TVK
  TVK paštas   Senas paštas   TVK   Kontaktai 
 
Pirmadienis ( 2021 m. Kovo 1 d. )
NETEKOME ŽINOMO ŽURNALISTO IR RYŠKAUS TRENERIO JONO ŠILERIO
2021-02-01 09:17 (televizija@tvk.lt)  
Paskutiniąją 2021- ųjų sausio dieną Tauragę apskriejo žinia, kad netekome Jono Šilerio. Žinia buvo netikėta visiems, nes Jonas darbavosi sau įprastais tempais Tauragės sporto centre badmintono treneriu. Šioje srityje jis buvo plačiai žinomas Lietuvoje ir toli už jos ribų kaip daug talentų išugdęs badmintono treneris, pats veteranų varžybose žinomas žaidėjas, čempionas.
Jonas Andrius Šileris gimė 1948 m. sausio 8 d. Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 1-ąją vidurinę mokyklą (dabar Martyno Mažvydo progimnazija). Jono darbinė patirtis buvo įdomi ir spalvinga, galbūt tai jam padėjo dirbant žurnalistinį darbą, nes jis dirbdamas mokėsi ir baigė Vilniaus universitetą, įgijo žurnalisto specialybę.
Jonas dirbo kino mechaniku Tauragės kino teatre „Jūra“, porą metų Šiaulių televizorių gamykloje šaltkalviu, vėliau Tautagės spaustuvės spaudėju, o nuo 1975 iki 2007 metų - žurnalistinį darbą laikraštyje „Leniniečių balsas“, kuris, atėjus Sąjūdžiui ir pokyčiams, pavadintas „Tauragiškių balsu“. Čia jis pasižymėjo kaip stropus, geras, pareigingas žurnalistas, visada besilaikantis savo pasakyto žodžio, nepataikaujantis skaitytojui. Dirbdamas žurnalistu, kartu su vyresniuoju kolega Robertu Krapu, nuo 1971 metų jis pradėjo domėtis Lietuvoje dar tik pirmuosius žingsnius žengiančiu įdomiu žaidimu – badmintonu. Tai buvo mėgėjiškas domėjimasis ir noras šį žaidimą populiarinti, vėliau peraugęs į profesionalią veiklą.
„Tauragiškių balsui“ tapus uždarąja akcine bendrove, Jonas Šileris pradėjo dirbti redaktoriaus pavaduotoju, tiesiogiai atsakingu už laikraščio leidybą ir jo turinį. Šioje daug kruopštumo, atsakomybės ir profesinio pasirengimo reikalaujančioje veikloje Jonas Šileris pasižymėjo griežtumu, reiklumu ne tik sau, bet ir kolegoms žurnalistams. Jis nuolat reikalaudavo ieškoti naujų temų, rašyti aštriai, bet teisingai, nenuolaidžiauti niekam. Menkesnės vertės rašinius jis stropiai taisydavo, trumpindavo, išbraukydavo ar tiesiog nespausdindavo. Tuo pačiu išliko draugiškas, nuoširdus, negailintis patarimų mažiau patyrusiems žurnalistams. Jonas visada mielai dalyvaudavo kolegų turistinėse išvykose, kelionėse, šventėse, jubiliejuose, padėdavo organizuoti.
Nuo 2007 metų Jonas palieka žurnalistinį darbą ir pradeda dirbti Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokykloje badmintono treneriu-pedagogu. Pats kaip treneris stažavosi Vokietijoje ir Norvegijoje, o badmintono reikalus Tauragėje laikė savo rankose jau nuo 1973 metų. Per šį laikotarpį iki paskutinės savo gyvenimo dienos dirbęs treneriu Jonas Šileris išugdė 18 kartų Lietuvos čempione tapusią, Baltijos šalių čempionę, pasaulio ir du kartus olimpinėse žaidynėse dalyvavusią Akvilę Stapušaitytę, Lietuvos čempionus ir vicečempionus Ramūną Stapušaitį, Povilą Bartušį ir daugybę vaikų, jaunučių jaunių šalies, Baltijos šalių čemoionų ir prizininkų.
Tauragėje išugdyti ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų žinomi badmintonininkai Genutė Baltrimaitė, Rimas Lavrukaitis (Lietuvos jaunių čempionas), Antanas Mizgiris (Lietuvos jaunių čempionas), Neringa Karosaitė (Lietuvos jaunių čempionė), Egidija Laurišaite, Darius Čepauskas (Lietuvos jaunių vicečempionas), Dovydas Razas (Tauragės apskrities čempionas, Lietuvos jaunimo čempionas), Ramūnas Stapušaitis (Lietuvos jaunimo vicečempionas) ir daugelis kitų.
Tauragiškiai badmintonininkai žaidė ir daug pergalių laimėjo Estijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Danijoje, Lenkijoje, Slovėnijoje, Olandijoje, Belgijoje, Norvegijoje ir kitur.
Jonas Šileris 2013 m. išrinktas Metų sporto žmogumi Tauragės metų žmogaus rinkimuose, 2017 m. jis apdovanotas Tauragės rajono savivaldybės garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės rajonui“, 2018 m. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė 70-mečio proga J. Šilerį, kaip olimpiniam sąjūdžiui nusipelniusį žmogų, apdovanojo prizu „Citius. Altius. Fortius“. Nuo 1995 m. Jonas Šileris iki pat mirties vadovavo badmintono klubui „Volanus“.
Tauragės krašto žurnalistai ir sporto bendruomenė, badmintonininkai liūdi dėl šios didelės netekties ir užjaučia artimuosius, jaunuosius sportininkus netekusius vyro, tėvo, senelio, trenerio, nuoširdaus, inteligentiško, gero ir talentingo žmogaus.
[130]  [10]  [10]
 Diena
2021-02-26 14:55
Nuo ketvirtadienio įsigaliojo karantino sąlygų atlaisvinimai
2021-02-24 13:48
Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ švenčia savo 50-metį
2021-02-23 16:48
Aptikta nelegali gyvūnų veisykla
2021-02-22 14:49
Nauja sporto klubų finansavimo tvarka
2021-02-19 15:32
Įpusėjo šildymo sezonas
2021-02-17 14:58
Covid-19 situacija Pagėgių ir Šilalės savivaldybėse
2021-02-15 13:43
Vasario 16-oji karantino sąlygomis
2021-02-12 16:13
2020 metų Tauragės savivaldybės administracijos ataskaita
2021-02-11 16:36
Smulkiojo verslo situacija Tauragėje
2021-02-10 15:13
Pradedami skiepyti pedagogai
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Internetas  Televizija  Reklama  Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  Senas paštas 
  TVK 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.