Pirmąją sezoninio gripo savaitę - daugiau sergančiųjų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

Pirmąją sezoninio gripo savaitę - daugiau sergančiųjų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

Lietuvoje ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (ŪVKTI) registruojamos ištisus metus, tačiau rudenį ir žiemą yra didesnis pavojus susirgti šiomis ligomis. Sergantieji dažnai skundžiasi sloga (užgulta nosimi), kosuliu, gerklės skausmu, bendru silpnumu ir nuovargiu. Į ŪVKTI nereikia numoti ranka ir laiku pradėti gydymą, nes jos gali komplikuotis į bakterinės kilmės infekcijas.
Sergamumas per savaitę šiek tiek padidėjo
2018 m. 40-ąją savaitę (spalio 1-7 d.) sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Lietuvoje buvo 64,8 atv. 10 tūkst. šalies gyv., kai paskutiniąją rugsėjo savaitę (rugsėjo 24-30 d.) – 61,9 atv. 10 tūkst. gyv.
Praėjusią savaitę daugiausiai sergančiųjų užregistruota Kauno administracinėje teritorijoje (85,7 atv. 10 tūkst. gyv.), mažiausiai – Šiaulių (39,3 atv. 10 tūkst. gyv.). Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 39-osios metų savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI padidėjo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės ir Tauragės administracinėse teritorijose.
Kaip užsikrečiama ŪVKTI?
Virusus oro lašeliniu ar kontaktiniu būdu platina užsikrėtęs žmogus. Šios infekcijos plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint bei tiesioginio kontakto keliu. Galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir jau sergančio žmogaus.
Nuo ŪVKTI skiepų nėra (išskyrus gripą), todėl taikomos kitos profilaktikos priemonės:
- stiprinti organizmo imuninę sistemą;
- dažnai plauti rankas;
- vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
- dažnai vėdinti ir drėgnu būdu plauti patalpas;
- gerti daug skysčių;
- susirgus kreiptis į savo šeimos gydytoją.


Daugiau naujienų - www.tvk.lt