Informacija gyventojams dėl pirotechnikos naudojimo, įsigijimo ir laikymo

Informacija gyventojams dėl pirotechnikos naudojimo, įsigijimo ir laikymo

Pasitinkant – Naujuosius metus, padidėja fejerverkų perkamumas. Policijos pareigūnai pataria šventės atributiką pirkti tik specializuotose pirotechnikos gaminių parduotuvėse arba prekybos centruose. Nerekomenduoja pirkti turguose, ar turgeliuose, nes dažniausiai parduodami nelegalūs, prastos kokybės pirotechnikos gaminiai, nesertifikuoti.
Civilinių pirotechnikos priemonių (pagal atskiras kategorijas) gali įsigyti ir jomis naudotis ne jaunesni kaip 14 metų asmenys, todėl pamačius pirotechnikos gaminius leidžiančius jaunesnius vaikus reikėtų apie tai pranešti policijos pareigūnams. Taip pat nuo šių metų lapkričio 1 d. įsigaliojo Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymas dėl F3 kategorijos civilinių pirotechnikos priemonių platinimo ir draudimo. Atsižvelgiant į didėjantį asmenų susižalojimo skaičių, kurie sukelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, aplinkai, visuomenės saugumui ir viešajai tvarkai, Lietuvoje, įsakymu nustatoma, kad fiziniams, juridiniams asmenims, kitoms organizacijoms ar jų padaliniams (išskyrus licencijų turėtojus ir pirotechnikus) draudžiama platinti ir naudoti F3 kategorijos civilinės pirotechnikos priemones, t. y. petardas (galimi kiti tokių pavadinimai – sprogtukai, sprogalai, pyškalai), skirtas garso efektui sukurti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 483 straipsnis numato, kad civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo keturiolikos iki trisdešimties eurų. Pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo trisdešimties iki šešiasdešimties eurų, taip pat gali būti skiriamas ir civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimas. Už šiame straipsnyje numatytus administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo vienerių iki dvejų metų.
Primename, kad ant kiekvienos pirotechnikos priemonės yra atspausdinta jos naudojimo instrukcija. Prieš naudodami perskaitykite pirotechnikos gaminio instrukciją ir ja vadovaukitės, nenaudokite pirotechnikos priemonių, būdami neblaivūs. Taip pat tėvai turėtų atminti, kad vaikams pavojinga naudoti pirotechnikos priemones be jų priežiūros.


Daugiau naujienų - www.tvk.lt