Norite tapti rinkimų stebėtoju? Registruokitės

Norite tapti rinkimų stebėtoju? Registruokitės

Šią savaitę prasidėjo pirmoji atvira registracija piliečiams, norintiems tapti nepriklausomais rinkimų stebėtojais.
Nuo šių metų rinkimų įstatymuose numatyta galimybė stebėtojus deleguoti ne tik politinėms partijoms, bet ir nevyriausybinėms organizacijoms. Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ vykdo nepriklausomą rinkimų stebėjimą ir šiemet ketina stebėjimui parengti didžiausią skaičių nepriklausomų stebėtojų, kurie turės galimybę nešališkai stebėti visus rinkimų etapus.
Norintys stebėti išankstinį balsavimą savivaldybėse, specialiuose punktuose ar namuose, taip pat balsavimą rinkimų dieną apylinkėse ir balsų skaičiavimą, privalo gauti Vyriausiosios rinkimų komisijos išduodamus stebėtojo pažymėjimus. Todėl, pirmiausiai, turės išklausyti „Baltųjų pirštinių“ organizuojamus mokymus bei susipažinti su rinkimų taisyklėmis.
Nepriklausomais stebėtojais registruotis kviečiami pilnamečiai Lietuvos Respublikos piliečiai, nepriklausantys politinėms partijoms, nedirbantys politinio pasitikėjimo postuose ar rinkimų štabuose.
Registracija vyksta internetu iki vasario 18 dienos: https://goo.gl/forms/GdsAs6DD3RPaW0Th2
Savanoriai stebėtojai balsavimo metu užtikrinta įstatymų ir kitų teisės aktų laikymąsi, tikslų rinkimų komisijų darbą, fiksuoja galimus pažeidimus ir apie juos informuoja atsakingas institucijas.
Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ yra pirmoji ir vienintelė nepolitinė rinkimų stebėjimo organizacija Lietuvoje, siekianti užtikrinti skaidrius rinkimus bei stiprinti pilietinę visuomenę.


Daugiau naujienų - www.tvk.lt