Pasveikę nuo COVID-19 infekcijos Kęstučio bataliono kariai grįžo į rikiuotę

Pasveikę nuo COVID-19 infekcijos Kęstučio bataliono kariai grįžo į rikiuotę

Spalio 16 d. į tarnybą grįžo visi Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (Kęstučio batalionas) nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) kariai, pasveikę nuo koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Šiuo metu dalinyje liko vienas sergantis profesinės karo tarnybos karys, gavęs Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą, gydosi namuose. Pasveikusieji NPPKT kariai grįžo į rikiuotę ir tęsia karinį rengimą. Prevencijos priemonės, sušvelnintos, vis dar taikomos pagal Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos rekomendacijas.
Situacijai batalione pagerėjus, sumažėjo ir apribojimai, taikomi viruso plitimo prevencijai batalione. Kaukės bataliono teritorijoje dėvimos tik patalpose esant didesniam karių skaičiui. Kariams vėl organizuojamos pilietinio ugdymo ekskursijos laikantis sveikatos saugumo reikalavimų. Atnaujintas šauktinių lankymas nustatytomis dienomis ir valandomis, specialiai tam bataliono teritorijoje įrengtose vietose, dėvint kvėpavimo takų apsaugos priemones. Karių maitinimas bataliono valgykloje ir sveikatos priežiūros paslaugos organizuoti taip, kad nesusidarytų eilės bei būtų išlaiytas saugus atstumas. Pratybos pradėtos organizuoti už dalinio teritorijos esančiuose mokomuosiuose laukuose ir šaudykloje. Šiuo metu NPPKT karių išleidimas iš bataliono apribotas, tačiau lapkričio mėnesį kariams suplanuotos pirmosios 7 parų atostogos.
Susirgimai koronavirusu Kęstučio batalione prasidėjo rugpjūčio 27 d., kuomet po priesaikos šauktiniai kariai grįžo į tarnybą, prieš tai savaitgalį praleidę namuose. Tuomet trims kariams pasireiškė COVID-19 simptomai, o atlikus tyrimą buvo patvirtinta ir liga. Vėliau, vykdant epidemiologinį tyrimą, buvo nustatomi nauji ligos atvejai – didelė dalis jų buvo be būdingų simptomų. Susirgę kariai buvo gydomi Druskininkuose, Lietuvos kariuomenės Karių reabilitacijos centre.
Daugiau naujienų - www.tvk.lt