TVK
  TVK paštas   TVK savitarnos svetainė   Kontaktai 
 
Trečiadienis ( 2019 m. Sausio 16 d. )
Saugokime mūsų miškus!
2018-05-15 13:58 (televizija@tvk.lt)  
Per savaitę Tauragės rajone ir Pagėgių savivaldybėje kilo net 4 gaisrai miškuose. Gegužės 10 dieną Pagėgių sav. Vilkyškių sen., Mociškių k., Mociškių girininkijoje esančiame jaunuolyne degė durpinga miško paklotė 42 arų plote. Ypač dideli gaisrai užfiksuoti savaitgalį – gegužės 12 dienos vakare kilo gaisras Tauragės r. Gaurės sen., Laužo k. esančiame miške, kurio metu išdegė 20 arų plote miško paklotės bei pievos, o gegužės 13 dienos naktį Tauragės sen., Laužo k., Šilinės girininkijoje - čia išdegė apie 4 ha miško paklotės. Vakar kilusiame gaisre Šilinės girininkijoje, Sakalinės miške išdegė 180 arų miško paklotės. Svarbu, kad ugniagesiams gelbėtojams gaisro metu padeda savanoriai ugniagesiai, miško urėdijų darbuotojai ir kareiviai. Svarbu, kuo didesnės gaisrų gesinimo pajėgos – tuo greičiau ir efektyviau pavyksta numalšinti liepsnas ir sumažinti nuostolius gamtai. Kaip pavyzdį galim paminėti paskutinį Sakalinės miške kilusį gaisrą – gesinimo metu išgelbėtas mažas elnio jauniklis ir keletas gluodenų.
Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai, atsižvelgdami į išaugusį gaisrų pavojų miškuose dar kartą prašo gyventojų būti atsargiems miškuose. Primena, kad dažniausiai miškuose gaisrus sukelia neatsargūs poilsiautojai, o nuo vasaros jų gretas papildo grybautojai ir uogautojai, numetę neužgesintą nuorūką, degtuką, plastikinę ir stiklinę tarą, arba palikę rusenantį laužą. Ypač didelį pavojų miškams kelia deginami laužai. Juos leidžiama kurti tik specialiose aikštelėse, apsuptose iš visų pusių ne siauresne kaip 0,5 metro mineralizuota zona (tai iki nedegančio grunto pašalintos miško paklotės juosta). Arti laužavietės neturi būti sausos žolės, medžių, durpingo grunto ar kitokių degių medžiagų. Palikti be priežiūros besikūrenančias laužavietes griežtai draudžiama. Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan.
Primename, kad gaisrams kilti palankiu laikotarpiu draudžiama naudotis atvira ugnimi (kurti laužus, deginti šiukšles), mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą, miške ir arčiau kaip 50 metrų iki jo ribos, deginti žolę, šiaudus miško žemėje, pievose, ganyklose, ražienose, važinėti miškuose transporto priemonėmis su vidaus degimo varikliais ten, kur įvažiuoti uždrausta, pilti degalus miške į mašinų bakus, palikti šiukšles, tepaluotus skudurus, buitines ar statybines atliekas. Pareigūnai taip pat prašo visuomenės būti labiau pilietiškesne ir, pastabėjus numestą stiklo tarą, plastikinę tarą ar duženas, jas surinkti ir išmesti į tam skirtus konteinerius.
Vadovaujantis administracinių nusižengimų kodeksu, priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 eurų iki 170 eurų. Miško naikinimas arba žalojimas jį padegant arba nerūpestingai elgiantis su ugnimi, taip pat kitoks miško gaisrą arba jo išplitimą sukėlęs priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą nuo 560 eurų iki 2300 eurų.
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai atkreipia dėmesį, kad pastebėjus miške įsiplieskiantį gaisrą, pasistenkite patys jį užgesinti, nes ugnis gali labai greitai išplisti į didesnius plotus. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais arba užtrypiant kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsdami skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112.

[217]  [91]  [101]
 Miestas
2019-01-15 13:44
Vietoj sąvartyno - antras gyvenimas
2019-01-15 13:36
Vis daugiau gyventojų verslo liudijimus įsigyja internetu
2019-01-14 15:04
Aukštagirėje atidaryta juoda trasa
2019-01-14 14:56
Šią savaitę keliuose – vairuotojų sąmoningumą skatinančios prevencinės priemonės
2019-01-11 14:05
Tauragė pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę
2019-01-10 14:12
Per savaitę Tauragės rajono savivaldybėje
2019-01-10 10:47
Tauragėje - nauja erdvė ne tik vaikams
2019-01-10 09:21
Tauragės miesto gatvių priežiūra žiemos metu
2019-01-09 14:17
Netoli Tauragės - dar vienas baseinas
2019-01-09 13:53
Bus sudaromi 2019 m. karo prievolininkų sąrašai
 Aktualijos   Diena  Miestas  Kultūra  Nusikaltimai ir nelaimės 
           Politika  Sportas  Sveikata  Švietimas 
           Verslas 
 Naujienos  
 TVK   Muzika  Internetas  Televizija  Reklama 
           Akcijos 
 Foto galerija  
  TVK paštas 
  TVK savitarnos svetainė 
  Kontaktai 
Visa medžiaga pateikta šiuose tinklapiuose Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS nuosavybė.
Kopijuoti, platinti be bendrovės sutikimo draudžiama.