TVK

M. Venckaitis

Tauragiškis imtynininkas M. Venckaitis iškovojo kelialapį į olimpiadą

Balandžio 10 dieną Lietuvą pasiekė žinia, kad Azerbaidžano sostinėje Baku vykusiame graikų-romėnų imtynių turnyre į Paryžiaus olimpines žaidynes, Olimpinį bilietą iškovojo iš Tauragės kilęs, buvęs sporto mokytojo Jono Sabučio mokinys, Mindaugas Venckaitis.

22-jų metų imtynininkas olimpinės atrankos turnyre laimėjo tris kovas ir iškovojo olimpinį kelialapį svorio kategorijoje iki 97 kilogramų.

Lemiama kova vyko su serbu Mihailu Kajaia. Tauragiškio pasiūlytą tempą dukart teigiamai vertino teisėjai, kurie už aktyvumą bendrai skyrė du taškus. Taigi, GR - 97 kg 1/2 Fin. Mihail KAJAIA (SRB) - Mindaugas VENCKAITIS 2:5.

Burtų valia tauragiškis išvengė papildomos kvalifikacinės dvikovos ir startavo iškart aštuntfinalyje. Debiutinėje imtyje Mindaugas rezultatu 3:1 nugalėjo turką Doganą Yilmazą.

Ketvirtfinalyje lietuvis rezultatu 3:2 nurungė pasaulio jaunimo vicečempioną ir Europos U23 čempionato bronzos medalio laimėtoją Tyroną Sterkenburgą iš Nyderlandų ir iškopė į pusfinalį.

„Mindaugas pirmas gavo apatinį parterį, tačiau net ir iš tokios padėties sugebėjo pridengti varžovą – prigriebė galvą ir vos ne gulėdamas atliko dubenį. Vėliau jis protingai sudėliojo kovą, nekišo rankų kur nereikia ir pridėjo tempo. Už aktyvumą gavo dar vieną tašką ir nuėjo ruoštis vakarui“, - dvikovą komentavo olimpinis prizininkas Aleksandras Kazakevičius.

Jei į Paryžių vyktų Mindaugas Venckaitis (iškovotas kelialapis nėra vardinis, todėl nebūtinai į olimpines žaidynes vyksta atranką laimėję atletai), jis taptų trečiuoju Venckaičių imtynių dinastijos olimpiečiu. Valdemaras Venckaitis kovojo 2008-aisiais Pekine, o Edgaras Venckaitis varžėsi 2012-ais Londone ir 2016-ais Rio de Žaneire.

Laimėjęs olimpinę atranką, tauragiškis pratęsė graikų-romėnų imtynių tradiciją - nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, šalies imtynininkai dalyvavo visose olimpinėse žaidynėse.