TVK

  Artilerijos sviedinį savo lauke iškasė ūkininkas, miške miną aptiko grybautoja

  Lietuvos–Rusijos valstybės sieną saugantys pasieniečiai šį savaitgalį sulaukė dviejų pranešimų apie pasienio ruože aptiktus Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmenis.

  Penktadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šilgalių pasienio užkardos pareigūnai gavo pranešimą, kad Žiūkų kaime, Šakių rajone, žemės ūkio darbus dirbdamas ūkininkas rado sprogmenį. Informacija buvo skubiai perduota Bendrajam pagalbos centrui ir policijai. Pasieniečiai iškart ėmėsi saugoti šią vietą ir aplinkinę teritoriją. Vėliau juos pakeitė policijos pareigūnai.

  Kaip įprasta tokiais atvejais, pavojingoje vietovėje buvo įvestas planas „Skydas“.

  Į įvykio vietą atvykę Lietuvos kariuomenės (LK) Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, jog tai – Antrojo pasaulinio karo 152 mm artilerijos sviedinys. Rastą sprogmenį išminuotojai sunaikinti išvežė į Kazlų Rūdos poligoną.

  Panašios informacijos sekmadienį sulaukė ir VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų pasienio užkardos pareigūnai. Jiems buvo pranešta, kad moteris, grybaudama Šereitlaukio miške (Pagėgių raj. sav.), rado sprogmenį. Šįkart pasieniečiai taip pat ėmėsi saugoti pavojingo radinio teritoriją. Įvykio vieton atvykę LK Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, rastasis sprogmuo –Antrojo pasaulinio karo 82 mm minosvaidžio mina. Ji kėlė pavojų, jos negalima buvo judinti, todėl ir buvo neutralizuota radimo vietoje.  Aistė Žalnieraitienė
  Valstybės sienos apsaugos tarnybos
  prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
  Pagėgių pasienio rinktinės
  Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  198

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex