TVK

  „Santakos“ muziejus dovanų gavo Lankininkų dvaro veidrodį

  Tauragės krašto muziejus „Santaka“ viešojoje erdvėje pasidžiaugė, kad gavo neįtikėtiną dovaną - prabangų veidrodį iš Lankininkų (Teodoravo) dvaro, kurį savininkė Ona Chržonstauskienė-Kryžentauskienė už nuolatinę pagalbą apie 1965–1968 m. dovanojo Reginai Berešnienei. Pastaroji buvo veidrodį muziejui dovanojusio Valdo Berešnos mama.

  1940 m. dvarininkė O. Chržonstauskienė-Kryžentauskienė savanoriškai perdavė dvarą sovietinei okupacinei valdžiai, taip išvengdama tremties. Vis tik veidrodį pasiliko savo nuosvybėje. Baldas itin aukštas – 256 cm aukščio ir pagamintas tikriausiai dar XIX a. Veidrodis padalintas į tris segmentus: viršutinis stiklas autentiškas ir labiausiai pažeistas, vidurinis – naujesnis, o apatinė dalis išdužusi. Medžio drožiniai augaliniais motyvais suteikia baldui prabangią išvaizdą. Nors veidrodis, muziejininkų vertinimu, yra neblogos būklės, jam reikalinga restauracija. Kadangi muziejuje dirba medžio restauratorius Audronis Skurvydas, ateityje veidrodis atgims naujam gyvenimui.

  Primename, kad Lankininkai - tai nedidelis kaimas Tauragės rajono savivaldybėje, nuo Batakių nutolęs 3 km į pietus. Seniau Lankininkai buvo vadinami Teodoravu. Čia stovėjęs Teodoravo dvaras. Šalia Teodoravo dvaro vyko 1863 m. sukilėlių ir kazokų susirėmimas. Šis įvykis bei Batakių bažnyčios vikaro dalyvavimas sukilime nulėmė tai, kad 1864 m. caro valdžia nugriovė Batakių dvaro koplyčią, o Teodoravo dvaro koplyčia buvo uždaryta. Nukryžiuotojo skulptūra ir joje buvę paveikslai buvo perduoti Batakių bažnyčiai, o koplyčia pritaikyta bitininko poreikiams, naudota kaip sandėlis.

  268

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex