TVK

  Joninių vainiko šviesos Tauragėje bus matomos ir už 30 kilometrų

  Joninės, kaip išduoda šventės pavadinimas, yra susijęs su Jono vardu. Tai – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninės švenčiamos, kai būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis metuose, todėl daugelyje šalių Joninės švenčiamos šv. Jono išvakarėse – naktį iš birželio 23 į 24 d. Iki krikščionybės, senovės lietuviai su tradicijom ir papročiais švęsdavo Rasos šventę, dar vadinamą Kupole, tad Joninių simboliais tapo pinti žolių ir gėlių vainikai, laužai bei papartis. Koks vainikas birželio 23-ą, penktadienį, pražys Tauragės Pilies aikštėje, papasakojo instaliacijos organizatoriai – Centrinės projektų valdymo agentūros atstovė Sandra Remeikienė ir idėjos iniciatorė bei kuratorė Vilma Balčiūnienė.

  Šviesų menininko Arvydo Buinausko sukurta instaliacija „Kultūros vainikas“, sujungia tradicinius lietuvių folkloro elementus, gaivališkas gamtos stichijas, muziką ir modernumą. S. Remeikienė neslepia, kad menininko, galinčio įgyvendinti agentūros viziją, reikėjo paieškoti, tačiau radus, nekilo net minčių ieškoti ko nors kito.

  Šiemet Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė, tad natūralu, kad Kultūros vainikas suksis ir švies Tauragėje, sako Sandra Remeikienė. Taip pat pasidžiaugia, kad, nors Centrinės projektų valdymų agentūros darbuotojai Tauragėje jau ne kartą lankėsi, tokia malonia ir smagia proga kaip Joninės – pirmąkart. Tad visi tauragiškiai ir miesto svečiai šiandien, birželio 23 dieną, yra laukiami Taurų nuotykių parke nuo 18 valandos pinti vainikus, dalyvauti protmūšyje ir linguoti į taktą klausantis bendruomenių kapelų ir grupės „the Roop“, o 23 valandą pasižiūrėti 12 metrų skersmens meninės instaliacijos Pilies aikštėje ir galbūt tarp 1200-ų paparčių rasti legendomis apipintą paparčio žiedą.


  Reportažą apie galbūt pražysiantį Kultūros vainiką žiūrėkite laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-06-23.

  687

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex