TVK

  Veisėjai už žiaurų elgesį su šunimis – viešieji darbai

  2023-06-05 Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį didelio atgarsio sulaukusioje šuniukų su pakirptomis balso stygomis byloje. Tauragiškė už žiaurų elgesį su gyvūnais turės 8 mėnesius dirbti viešuosius darbus visuomenės labui po 30 valandų per mėnesį.

  Bylos duomenimis J. S. (kai kuriose viešosiose žiniasklaidos priemonėse nurodytas kaltinamosios vardas - Jurga (aut. past.)) ne vėliau nei 2021 m. sausio mėnesį, tikslesnė data, laikas ir vieta ikiteisminio tyrimo metu nenustatyti, sudarė sąlygas jai priklausantiems 10 šunų, atlikti draudžiamas veterinarines procedūras – balso stygų pašalinimą, tokiu būdu žiauriai elgėsi su gyvūnais, juos kankino ir dėl to gyvūnai yra suluošinti.

  Kaltinamoji savo kaltę baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu neigė. Ji teismo posėdžio metu nurodė, kad buvo sumasčiusi važiuoti gyventi į Ispaniją ir ieškojo kas prižiūrėtų jos šunis. Rado atsitiktinai žmogų vardu Paulius, kuris sutiko nupirkti iš jos šunis. Jie pasirašė sutartį, kad jeigu jai nepasiseks užsienyje ar atsirastų galimybė šuniukus išsivežti į užsienį, ji per 2 mėnesius šuniukus pasiims. Kadangi į užsienį neišvyko, ji minėtus šuniukus susigrąžino. Jos manymu, per tą laiką, kai šuniukai buvo pas asmenį vardu Paulius, šis galėjo sudaryti sąlygas, kad šunims būtų pašalintos balso stygos.

  Tačiau kaltinamosios versija teismo neįtikino. Jos versiją paneigė byloje apklausti liudytojai bei surinkta rašytinių įrodymų visuma. Teismas atkreipė dėmesį, kad kaltinamosios parodymai buvo nenuoseklūs ir nelogiški, kintantys ir prisitaikantys prie naujai nustatytų aplinkybių. Moteris apklausiama ikiteisminio tyrimo metu nenurodė, kad savo šunis būtų pardavusi kitam asmeniui. Taip pat nenustatyta, kad veisėjos šunys būtų priklausę kam nors kitam. Vėliau, apklausiama ikiteisminio tyrimo metu kaltinamoji jau nurodė, kad šunys buvo laikomi ne tik pas ją, bet ir pas kitus asmenis bei šios versijos laikėsi ir baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu. Kaltinamoji neįrodė, jos iškeltos versijos jokiais pagrįstais duomenimis. Teismas taip pat nelogiškais laikė kaltinamosios parodymus, kad ji laikydama ne vienerius metus didelį kiekį šunų nepastebėjo, kad dauguma jų nelojo, nekaukė ir necypė.

  Teismas įvertinęs surinktų įrodymų visumą, nusprendė, jog akivaizdu, kad 10 šunų balso stygų pažeidimas yra tyčinis, tikslingas šunų laikytojos J. S. veiksmas, atsižvelgiant į tai, kad didelis kiekis šunų laikytas daugiabutyje esančiame bute, ir vykdyta neteisėta verslinio gyvūnų augintinių veisimo veikla, siekiant neatskleisti, kad kaimynystėje laikomas didelis kiekis šunų.

  Skirdamas bausmę kaltinamajai, teismas atsižvelgė, kad padarytas nesunkus tyčinis nusikaltimas dorovei. Nenustatyta, kaltinamosios atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių, ji anksčiau neteista, administracine tvarka bausta vieną kartą, turi aukštąjį išsilavinimą, nedirbanti, todėl turi pagrindo manyti, kad geriausiai bausmės tikslai bus pasiekti jai paskyrus viešuosius darbus.

  Be to, teismas jai uždraudė 3 metus laikyti naminius gyvūnus bei užsiimti jų veisimu bei konfiskavo 27 šunis ir perdavė juos nuolatinei globai.

  Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.  Mindaugas Radvila
  Tauragės apylinkės teismo
  teisėjo padėjėjas ir
  atstovas ryšiams su visuomene

  291

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Žiūrimiausios naujienos
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex