TVK

  Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai. Nuotrauka: www.teimai.lt  

  Šilutės teismas paskyrė 8000 eurų baudą už naminės degtinės gamybą

  Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) baudžiamuoju įsakymu nuteisė A. T., pagaminusį ir laikiusį aparatus naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti, taip pat pagaminusį 700 l naminių stiprių alkoholinių gėrimų ir 3118 l brogos (raugalo), ir paskyrė jam galutinę 8000 Eur baudą.

  Teismas nustatė, kad A. T. šių metų vasarį pagamino ir laikė krūmynuose aparatus, skirtus naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti, o vėliau juos panaudodamas, pagamino 700 l naminių stiprių alkoholinių gėrimų, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra 40 - 52,20 proc., kuriuos ketino realizuoti. Taip pat pagamino 3118 l brogos (raugalo) ir pasikėsino pagaminti 428,618 l naminių stiprių alkoholinių gėrimų, kuriuos taip pat būtų realizavęs, tačiau nusikalstamos veikos nebaigė, nes brogą surado ir paėmė policijos pareigūnai.
  Kaltinamasis dėl jam pareikštų kaltinimų prisipažino, paaiškino kaip netoli namų esančiuose krūmynuose gamino aparatus naminei degtinei gaminti, o vėliau jais - ir naminę degtinę. Naminę degtinę planavo parduoti, tačiau kam ir už kiek būtų ją pardavęs, nežino. Teigia, kad ankščiau niekada jos nebuvo gaminęs ir pardavinėjęs.
  Teismas, įvertinęs byloje surinktus įrodymus, liudytojo parodymus, padarė išvadą, kad A. T. kaltė dėl jam inkriminuotų nusikaltimų - neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų ir aparatų jiems gaminti gaminimo ir laikymo, turint tikslą realizuoti - yra visiškai įrodyta.
  Teismas nustatė, kad vyro atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi, jo atsakomybę sunkina tai, kad jis nusikaltimus padarė, būdamas recidyvistas.

  Skirdamas bausmę, teismas įvertino tai, kad A. T., būdamas teistas, nebaustas administracine tvarka, nedirbantis, padarė vieną nesunkų ir vieną apysunkį nusikaltimą ekonomikai ir verslo tvarkai.
  Teismas, atsižvelgęs į vyro elgesį ir nusikaltimų aplinkybes, skyrė jam galutinę subendrintą 12000 Eur bausmę, kuri sumažinta vienu trečdaliu. Vyras baudą (8000 Eur) turės sumokėti per vienerius metus keturis mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.
  Daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai nagrinėti – plastikines talpas su naminiais stipriais alkoholiniais gėrimais bei jiems gaminti skirtas aparatų dalis teismas nusprendė sunaikinti.
  Kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam tą teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis paduoda prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas šio kodekso nustatyta tvarka. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.


  Rasa Vekterienė
  Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėja

  659

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex