TVK

    Vaiko teisių gynėjai organizuos mokymus, kaip atpažinti seksualinį smurtą prieš vaikus

    Vaiko teisių gynėjai ruošiasi skirti daugiau dėmesio visuomenės, o ypač vaiko gerovės srityje dirbančių specialistų, švietimui, tad jau artimiausiu metu pradės organizuoti nemokamus mokymus apie seksualinio smurto prieš vaikus atpažinimą bei reagavimą. Specializuotas žinias ir praktinius gebėjimus įgis mokymuose dalyvausiantys socialinių paslaugų srities darbuotojai.

    Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog nors visuomenės smurto atpažįstamumas kasmet gerėja, visgi realūs smurtą patiriančių vaikų skaičiai būtų kur kas didesni, jeigu tiek artimiausioje vaiko aplinkoje esantys žmonės, tiek su vaikais dirbantys specialistai, gebėtų dar geriau identifikuoti galimo smurto ženklus ir apie juos praneštų.

    „Mūsų darbo praktika rodo, jog seksualinis smurtas išlieka viena sudėtingiausiai atpažįstamų smurto rūšių. Be to, dalis seksualinio smurto formų ne visada identifikuojamos kaip nusikalstamos veikos požymiai. Pastebime, jog ir socialinių paslaugų srities darbuotojams neretai pritrūksta žinių, kaip atpažinti nukentėjusį vaiką ar kaip tinkamai atliepti jo išgyvenimus bei suteikti reikiamą pagalbą, tad mūsų vykdomi specializuoti mokymai turėtų pagerinti šiuos profesinius gebėjimus“, – sako I. Skuodienė.

    Pasak Tarnybos psichologės Vilmos Paliaukienės, dirbančios Specializuotos pagalbos vaikams ir šeimoms skyriuje, kasmet Lietuvoje vidutiniškai 300 vaikų nukenčia nuo seksualinio smurto, o užsienyje atlikti tyrimai skelbia, jog Europoje šią smurto rūšį patiria net 1 iš 5 vaikų.

    „Dažnai seksualinio pobūdžio smurtą patyrę vaikai išgyvena stiprius baimės ir gėdos jausmus, tad atskleisti suaugusiesiems savo jautrias patirtis, jiems tampa milžinišku iššūkiu. Matome, jog socialinių paslaugų srities darbuotojai, rūpindamiesi paslaugų teikimu, būna arčiausiai vaikų ir šeimų, todėl jie gali būti tie žmonės, su kuriais vaikas greičiausiai sukurs saugų ryšį ir išdrįs pasidalinti savo jautriais išgyvenimais. Dėl to ypač svarbu, jog šiame žmogiškame santykyje vaikas jaustųsi saugus, suprastas, išgirstas ir neužsisklęstų bei gautų atsakymus į rūpimus klausimus. Tam reikalingos ypatingos specialisto žinios ir įgūdžiai, kurie leistų tinkamai sureaguoti į gautą informaciją ir suteiktų vaikui savalaikę pagalbą“, – sako V. Paliaukienė.

    Organizuojami mokymai truks 8 akademines valandas, kurių metu bus gilinamasi į seksualinio smurto formas, palyginama natūrali ir sutrikdyta vaikų seksualinė raida, identifikuojami pagrindiniai vaikų seksualinio smurto požymiai, apibrėžti tinkami reagavimo būdai, įtarus, kad vaikas yra galimai patyręs seksualinį smurtą, pristatytos specializuotos institucijos, teikiančios pagalbą nukentėjusiems vaikams.

    Profesinių kompetencijų tobulinimo centro patvirtinta mokymų programa „Seksualinis smurtas prieš vaikus: atpažinimas ir reagavimas (programos kodas SD202500473) bus tęstinė – anksčiau šiuos mokymus organizavo globos namų „Užuovėja“ vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centras, nuo 2024 m. lapkričio 1 d. tapęs Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos dalimi.

    Registruotis į norinčiųjų dalyvauti mokymuose sąrašą galima čia https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=4CdHN1cLJ0eNkaO_AijLe-slPOe5NlZKkI0V03bPUyJUMDFIT0lMQlBXM1czRTZRNFNCNDdDVjBKUS4u&route=shorturl

    Kilus klausimams, kviečiame žiūrėti Vaiko teisių TV https://www.youtube.com/@vaikoteisiuTV arba konsultuotis su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 0 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.


    Informacija
    https://vaikoteises.lrv.lt/lt/

    Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

    +370 446 72221

    info@tvk.lt

    Sekite mus
    Naujausios nuotraukos

    © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex