TVK

  Dėl Jūros upės slenkančių šlaitų paskelbta ekstremalioji padėtis

  Sausio 24 dieną, trečiadienį, ryte, pastebėta, kad ties „Versmės“ gimnazija nuslinko nemažas plotas Jūros krantinės šlaito. Su šlaitu į upę nuslinkęs medis padarė įtaką ir buvusio hipodromo pusėje esančiam šlaitui - nuošliauža plėtėsi ir ketvirtadienio rytą jau buvo galima pastebėti į upę nuvirtusį dar vieną medį. Visai šalia pirmojo, 2019 m. nuslinkusio šlaito, radosi dar viena nuošliauža. Dėl slenkančių Jūros upės šlaitų Tauragės rajono savivaldybėje buvo sušaukta Ekstremaliųjų situacijų komisija, kuri sprendė, kaip elgtis toliau.

  UAB „Geoinžinerija“ techninis direktorius, Lietuvos geologijos įmonių asociacijos prezidentas Saulius Gegieckas mano, kad nuošliaužai daug įtakos turėjo įšalas ir staigus atšilimas. Gruntas nuo įšalo išsipureno, vėliau į poras patekus vandeniui, gruntas labai pasunkėjo ir susiformavo dabartinė nuošliauža. S. Gegieckas pabrėžė, kad šlaito struktūroje matomi juostuoti moliai, kurie yra labai nestabilūs ir tokios sandaros šlaitai yra labiausiai nepastovūs. „Geoinžinerijos“ techninis direktorius spėjo, kad tinkamai ištyrus naujos nuošliaužos vietą, ją galima būtų sutvarkyti įrengiant atraminę sienelę su gręžtiniais poliais iki tvirtų gruntų. Bet pabrėžė, kad statybos leidimai išduodami tik atlikus visus reikiamus tyrimus, todėl greitų sprendimo būdų jis šią akimirką nematantis.
  Viso šlaito sutvarkymui taip pat būtini detalūs geodeziniai tyrimai ir kompleksiniai projektuotojų bei rangovų sprendimai.

  Posėdžio metu keltas klausimas, ar galėjo nuošliaužai įtakos padaryti lietaus nuotekų tinklų avarija. UAB „Tauragės vandenys“ direktorius Tadas Pauparis patikino, kad J. Tumo-Vaižganto gatvėje nuotekų tinklai sutvarkyti, o apie šioje vietoje galimai esančius nuotekų tinklus jokių duomenų nėra, bet paminėjo, kad svarstoma, kiek tik sąlygos leis, patikrinti, ar yra kur nors šlaite trūkęs niekur anksčiau neužfiksuotas vamzdis.

  Šalia nuošliaužos gyvenatys tauragiškiai informuoti apie galimą grėsmę jų ūkiniam pastatui ir, jei gyventojams prireiktų pagalbos iškraustant pastate esančius daiktus, savivaldybės priešgaisrinė tarnyba padės daiktus iš ūkinio pastato pernešti.

  Buvo laukiama Tauragės rajono savivaldybės mero Dovydo Kaminsko potvarkio, kuriame skelbiama, ar Ekstremaliųjų situacijų komisijos siūlymui pritariama. Vėliau vakare Tauragės rajono savivaldybė savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad ekstremalioji padėtis paskelbta.

  13327

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex