TVK

  Jūros krantinėje pradėti geologiniai tyrimai

  Tauragės r. sav. nuotr.  

  Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, vasario 7 dieną, Tauragėje jau pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.

  Bendrovės atstovai kartu su Tauragės rajono savivaldybės atstovais apžiūrėjo nuošliaužas ir visą krantinę. Susitikime taip pat dalyvavo atestuoti specialistai, ekspertai - inžinierius Vitas Damulevičius, Inž. dr. Vilimantas Vaičiukynas, inž. Laimonas Jakštas, arch. Rimas Grigas.

  Specialistai buvo pakviesti atlikti šlaito vizualinę apžiūrą vietoje bei pakonsultuoti dėl tolimesnių veiksmų. Pasitarus su ekspertais buvo nuspręsta laikinai netvarkyti nuošliaužos tako apačioje, nes aplink gruntai dar nėra stabilūs ir ji veikia kaip atrama.

  Atsižvelgiant į ekspertų pastabas užsakytas ir jau atliktas šlaito 3D skenavimas. Šiuo metu sudarinėjamas topografinis planas bei vykdomi geologiniai tyrimai. Turint visus tyrimo rezultatus bus atliekamas šlaito geofiltracijos ir stabilumo modeliavimas, įvertinant šlaito sutvarkymo projektinius sprendinius, sudaromas nuošliaužos padarinių likvidavimo techninis darbo projektas, bei atliekami rangos darbai.

  - - -
  Sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, kuriame analizuotos priežastys ir veiksniai, galėję turėti įtakos nuošliaužoms. Sausio 25 d. vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.

  Ir toliau vyraujant labai nepastovioms oro sąlygoms bei išliekant papildomų nuošliaužų grėsmei, gyventojų prašoma būti atsargiais ir paisyti visų įspėjamųjų ženklų.  Parengta pagal Tauragės rajono savivaldybės informaciją

  144

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex