TVK

  Gamtininkas S. Bartminas: „Mylėti gamtą nėra gerai. Ją reikia gerbti“

  Kad Lietuvoje prasidėjo grybų sezonas aišku tampa vien žvilgtelėjus į socialinius tinklus – regis, grybauja kone visi. Tačiau apie grybus, medžioklę, o ir apie tai, kaip reikėtų elgtis miškuose bei giriose žino ne visi, sako Viešvilės gamtinio rezervato lankytojų centro administratorius Saulius Bartminas.

  Viešvilės rezervato lankytojų centro administratorius yra atsakingas už nemažai populiarumo sulaukiančią rezervato feisbuko paskyrą. Paskyroje vis pasirodo įrašai iš žvėrių ir paukščių gyvenimo, o įrašai aprašomi šmaikščiai. Saulius sako, kad kitaip turbūt ir neišeitų – pats yra linksmas žmogus.

  Kalbėdamiesi apie gyvūnų ir paukščių populiaciją, priėjome ir prie temos apie medžiotojus. 2023 metų duomenimis, Lietuvoje yra apie 30 000 medžiotojų. Tarp medžiotojų yra visokių žmonių, visokių specialybių atstovų. Būtų naivu tikėtis, kad jie visi nusimanys apie gamtą, teigia S. Bartminas.

  Kadangi įvairių pažeidimų rezervate šiuo metu nustatoma nemažai, Viešvilės rezervato administracijai tenka bendrauti su aplinkosaugos specialistais. Ar miškininkai ir aplinkosaugininkai susikalba?

  Su S. Bartminu TVK šnekučiavosi ir apie tai, kiek daug amžių užima pasigaminti vienam centimetrui durpių, apie retus vorus ir nuodingas, tačiau viliojančiai atrodančias uogas. Viskas Karšuvos girioje būtų gerai, jei ne brakonieriai ir kiti pažeidėjai. Perfrazuojant vieną posakį, jei ne grybai ir ne uogos, Viešvilės gamtinis rezervatas būtų švaresnis ir visiems saugesnis. Visas pokalbis su gamtininku ir ištikimu rezervato darbuotoju - laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-09-18.

  1078

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex