TVK

  Baigėsi akcija „Garažiukas“: didėja dėmesys aplinkos apsaugai

  Aplinkos apsaugos departamento kasmetinės akcijos „Garažiukas“ metu aplinkosaugininkai tikrino įmones ir asmenis, remontuojančius ir ardančius įvairias eksploatuoti netinkamas transporto priemones (ENTP). Buvo stebima ir konsultuojama, ar veikla vykdoma teisėtai, ar susidariusios atliekos tvarkomos tinkamai ir ar patalpų šildymui nekūrenamos atliekos. Akcija vyko š. m. lapkričio 1–30 d.

  Per akciją buvo atliktos 69 tikslinės išvykos. Iš viso buvo patikrinti 125 ūkio subjektai, 14-oje – nustatyti pažeidimai, duoti 4 privalomieji nurodymai nustatytiems trūkumams pašalinti.

  Taip pat buvo patikrinti 125 fiziniai asmenys, nustatyta, kad 38 iš jų pažeidė smulkius aplinkosauginius reikalavimus. Fiziniams asmenims duoti 3 privalomieji nurodymai.

  Šių metų akcija parodė ūkio subjektų ir fizinių asmenų didėjantį aplinkai saugų elgesį ir atsakingesnį dėmesį aplinkos apsaugai.

  Per akciją ūkio subjektus ir fizinius asmenis lankę aplinkosaugininkai pastebi, kad vis dar pasitaiko atvejų, kai techninę priežiūrą ir remontą vykdantys asmenys nevykdo ar netinkamai vykdo susidariusių atliekų apskaitą vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS), kyla klausimų dėl atliekų rūšiavimo. Aptikta smulkių pažeidimų: pavėluotai pateiktos atliekų susidarymo žurnalo suvestinės ir metinė ataskaita.

  Panevėžio ir Šiaulių regionuose patikrinimai buvo atlikti bendradarbiaujant su Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnais.

  Kauno valdybos inspektoriai be kitų pažeidimų, fiksavo vieną išskirtinį atvejį, kai keičiant padangas buvo atsisakyta priimti senąsias. Vairuotojai keičiantys padangas autoservisuose, gali nemokamai palikti tiek senų padangų, kiek jų keičia naujomis. Išaiškinta, kokie teisės aktai įpareigoja tai daryti ir kokia atsakomybė taikoma, jei nevykdomi reikalavimai.

  Didelių ar grubių aplinkosauginių pažeidimų, pvz. didelis kiekis neteisėtai išardytų transporto priemonių, aplinkos teršimo faktų ir pan., nenustatyta. Kiekvienais metais mažėja šiurkštesnių pažeidimų – tokių kaip transporto priemonių ardymas neturint taršos leidimo (nustatytas tik vienas neteisėtai transporto priemones ardantis asmuo Tauragėje), ar susidariusių atliekų deginimas.

  Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.

  Jei kyla klausimų apie aplinkos apsaugos reikalavimus, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu 870002022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt.
  Aplinkos apsaugos departamento informacija

  183

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex