TVK

  Marginti kiaušinius vis dar populiariausia vašku

  Kaip skelbia orų prognozės, šiųmetinės Velykos Lietuvoje bus saulėtos ir šiltos. Saulėtas ir šiltai jaukias jas daro ir įvairios bendruomenės, puošdamos savo aplinką, margindamos kiaušinius. Apie tai, kaip tinkamai marginimui paruošti kiaušinius, kokius linkėjimus ant kiaušinio lukšto perduoda įvairūs raštai ir ką būtina padaryti per Velykas, papasakojo Rita Krompalcienė – Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė.

  Šiais laikais yra eksperimentuojama, su kuo dar galima dažyti kiaušinius, atsiranda ir kitokių margučių puošybos būdų. Tačiau populiariausia marginimo priemonė vis dar yra vaškas, sako R. Krompalcienė.

  Kad kiaušiniai būtų tinkami marginti ir dažyti, juos reikia paruošti. Numarginti ir nudažyti kiaušiniai gali būti pablizginami. Dar yra senolių, kurie savo velykinius margučius aptepa lašiniais. Galima pablizginti ir aliejumi, pasakoja Rita. Tada margučių spalvos išryškėja, pasodrėja. O Velykų dieną bent mažą gabalėlį kiaušinio, kad metai būtų sveiki ir sėkmingi, suvalgyti būtina, tiki Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė. Ir nieko baisaus, jei jūsų margučio raštai neproporcingi, ar margutis išėjo ne toks, kokio tikėtasi. Jis - toks vienintelis, tad ir mieliausias širdžiai turėtų būti.

  Na, o geriausiai apie savo marginimo patirtį gali papasakoti patys vaikai. Pagramančio regioninio parko lankytojų centro kiaušinių marginimo edukacijoje apsilankė Martyno Mažvydo progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai.


  Velykiniai margučiai ir susikaupę, marginantys vaikučiai - TVK „Miesto ritmo“ reportaže nuo šiandien - 2024-03-29.

  162

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex