TVK

    Atvejo vadybos modelis psichosocialinę negalią turintiems asmenims: metiniai rezultatai ir patirtys

    Tauragės rajono savivaldybėje vyko Tauragės ir Marijampolės regionų atvejo vadybininkų renginys „Atvejo vadybos metodo organizavimo metinių rezultatų apžvalga. Pirmųjų metų patirtys“, sutelkęs gausų dalyvių būrį iš įvairių šalies savivaldybių.

    Renginio metu dalyviai dalijosi patirtimis, iššūkiais ir įžvalgomis apie pirmuosius žingsnius įgyvendinant atvejo vadybos modelį – vieną reikšmingiausių pastarųjų metų socialinės srities reformų. Šio modelio tikslas – užtikrinti nuoseklią ir koordinuotą pagalbą žmonėms su negalia bei jų artimiesiems, padedant jiems gyventi visavertį gyvenimą bendruomenėje.

    Sveikinimo žodį tarė vicemerė Andžela Jakienė. Renginyje pranešimus skaitė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyresnioji patarėja Rasa Genienė, projekto „Perėjimas nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione“ vadovė Svajonė Rainienė, Tauragės rajono savivaldybės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė. Patirtimi dalijosi Adakavo SPV direktorė Kristina Anulienė.

    Pranešimus taip pat skaitė Tauragės ir Marijampolės regionų savivaldybių atvejo vadybininkai darbui su asmenimis turinčiais psichikos ir (ar) intelekto negalią. Buvo pristatytos Tauragės rajono, Jurbarko rajono, Šilalės rajono, Pagėgių, Marijampolės, Vilkaviškio rajono, Šakių rajono, Kalvarijos savivaldybių patirtys.

    Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistė (atvejo vadybininkė darbui su psichikos ir (ar) intelekto negalią turinčiais asmenimis) Rūta Keparutienė pristatydama pirmųjų metų darbo rezultatus, pabrėžė, kad per šį laikotarpį buvo teikiama individualizuota pagalba asmenims, kuriems taikomas atvejo vadybos metodas, atsižvelgiant į jų konkrečius poreikius ir gyvenimo situaciją.

    Per šį laikotarpį dažniausiai buvo teikiamos informavimo, konsultavimo, užimtumo skatinimo, tarpininkavimo bei atstovavimo paslaugos įvairiose gyvenimo srityse: elgesio, savipriežiūros, sveikatos, išorinės aplinkos, finansų (biudžeto planavimo), dienotvarkės, socialinių santykių, taip pat – būsto, darbo ir laisvalaikio srityse. Individualizuotas darbas davė apčiuopiamų rezultatų – pagerėjo atvejo gavėjų savarankiškumo įgūdžiai, padidėjo jų įsitraukimas į dienos centrų veiklas, sustiprėjo ryšiai su artimaisiais, o emocinė savijauta tapo stabilesnė.

    Renginį moderavo projekto „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione“ Tauragės ir Marijampolės regiono tinklaveikos specialistė Marijona Janavičienė. Diskutuota apie sėkmes, iššūkius ir tolesnius atvejo vadybos diegimo žingsnius.

    Renginio dalyviai taip pat apsilankė Tauragės socialinėse dirbtuvėse „Draugų kiemelis“, kur buvo pavaišinti ne tik skaniais pietumis, bet ir šiltai šnekučiavosi su apsaugoto būsto paslaugų dalyviais, kurie noriai pasidalijo savo patirtimi, dideliais jų gyvenimo pokyčiais. Patirtimi dalijosi apsaugoto būsto paslaugų atvejo vadybininkė Vitalija Šlepavičienė.

    Informacija
    https://taurage.lt/

    Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

    +370 446 72221

    info@tvk.lt

    Sekite mus
    Naujausios nuotraukos

    © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex