TVK

  Atlikta apklausa apie Tauragės rajono gyventojų požiūrį į klimato kaitą ir žaliąją politiką

  Tauragės rajono savivaldybės administracija užsakė tyrimą, kurios tikslas buvo įvertinti Tauragės rajono gyventojų nuostatas, elgseną bei požiūrį į klimato kaitą ir Tauragės žaliąją politiką. Apklausoje dalyvavo 570 respondentų, kurių buvo prašoma atsakyti į 30 klausimų ir įvertinti žinias apie klimato kaitą informacijos/komunikacijos poreikį, nustatyti elgseną, siekiant sumažinti klimato kaitą bei atskleisti nuomonę apie įgyvendinamus žaliojo kurso ir klimato neutralumo tikslus Tauragėje.

  Atlikus tyrimą išsiaiškinta, kad Klimato kaita tauragiškiams yra labai aktuali problema, bet domėjimosi lygis šia tema dar nėra pakankamas. Respondentų nuomone, klimato kaitą sukelia tiek žmonių veikla, tiek natūralūs gamtos procesai. Didžiausią nerimą respondentai jaučia dėl klimato kaitos poveikio žmonėms ir jų sveikatai, naujų ligų atsiradimo, jų plitimo.

  Apklausoje dalyvavę respondentai nurodė, kad gali šiek tiek prisidėti prie klimato kaitos mažinimo rūšiuodami atliekas, taupydami elektrą ir šilumą, aukodami naudotus daiktus ir rūbus, maistą bei mažiau naudodami vienkartinius daiktus.

  Respondentus įsitraukti į kovą su klimato kaita skatintų finansinė paskata/parama naujoms technologijoms. Apklausos dalyvių nuomone, Tauragės rajono valdžia taiko pakankamai priemonių kovai su klimato kaita. Įgyvendinant Žaliąją politiką Tauragės rajone, gyventojai geriausiai vertino nemokamą viešąjį transportą vietinio susisiekimo keliais, savivaldybei pavaldžiose įstaigose naudojamus atsinaujinančius energijos šaltinius, įsigytus elektrinius autobusus, žaliųjų erdvių tvarkymą, įrengtas dviračių saugyklas.

  Iš apklausos rezultatų matyti, kad tauragiškiai pageidauja nutiesti daugiau dviračių takų ir gerinti esamų būklę, skatinti verslus investuoti į inovatyvias „žaliąsias“ technologijas ar produktus/paslaugas, organizuoti edukacines veiklas Žaliojo kurso tema verslo įmonėms, organizacijoms, švietimo įstaigoms, visuomenės grupėms, remti ūkines veiklas, susijusias su daiktų taisymo ir nuomos paslaugomis.

  Nors apklausos dalyviai jaučiasi nepakankamai įtraukiami į Tauragės rajono Žaliojo kurso ir klimato neutralumo tikslų įgyvendinimą, tačiau teigia, kad Žaliasis kursas yra svarbus prioritetas Tauragei. Net 75 proc. respondentų visiškai sutinka ar sutinka su teiginiu,jog buvimas draugišku aplinkai yra svarbi tauragiškio tapatybės dalis.  Tauragės rajono savivaldybės informacija

  188

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex