TVK

  Sulčių spaudėjas amato išmoko iš savo senelio

  Bumbsint sultingiems obuoliams į žemę tampa aišku – obuolių sezonas įsibėgėja. Be obuolių naudojimo įvairiems kepiniams, šių vaisių derlių galima nuvežti ir į sulčių spaudyklą ir netgi šaltuoju metų laiku mėgautis gaiviu, sveiku gėrimu.
  Apie vaisių ir daržovių spaudimo verslo užkulisius TVK papasakojo įmonės „Sulčių spaudimas Tauragėje“ įkūrėjas Artūras Šimkus.

  Artūras sulčių spaudyklą įrengė name, kuriame ir prabėgdavo dauguma vaikystės dienų, senelio sodyboje. Tiesa, Artūro senelis – konservatyvus žmogus, tad ir vaikaičio investicijas į naują sulčių spaudimo įrangą vertino be didelio entuziazmo.

  Šiuo metu, be įprastinių obuolių, Artūras nemažai išspaudžia ir kriaušių sulčių. O rudenį, sako jaunas vyras, prasidės daržovių spaudimo sezonas. Įdomiausia, ką teko tauragiškiui kol kas spausti, yra... svogūnų sultys.

  Artūrui sulčių spaudimo versle darbuotis padeda žmona Viktorija. Praeitąmet pora pirmąkart nusprendė išspausti ne tik lietuvio gomuriui gerai pažįstamų, bet ir kiek egzotiškesnių vaisių - anasų sultis. Šviežiai spaustos ananasų sultys būna visiškai kitokio skonio negu pirktos parduotuvėje, sako Šimkai. Jų skonis netgi turi rūgštumo. Dabar sutuoktiniams mintys sukasi pabandyti spausti ir apelsinus.


  Visas sezoninių obuolių grožis atsiskleidžia TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-08-31.

  245

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex