TVK

  Neužmirškime įsirengti ir tinkamai eksploatuoti dūmų detektorius

  Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai jau 5 metus vykdo prevencinę akciją, kurios metu pareigūnai lanko gyvenamuosius būstus, konsultuoja gyventojus ir teikia jiems praktinius patarimus saugaus būsto klausimais.

  Tauragės PGT pareigūnai džiaugiasi, kad aplankius namus ir butus, daugelyje gyvenamųjų būstų, rasti sumontuoti, veikiantys dūmų detektoriai. Pasitaikė būstų, kuriuose buvo sumontuoti autonominiai dūmų detektoriai, tačiau keičiamuosius maitinimo elementus gyventojai pamiršo pasikeisti - gaisro atveju ar patalpoje atsiradus dūmų, toks dūmų detektorius savo funkcijos neatliktų. Yra dalis būstų, kur dėl įvairių priežasčių, gyventojai sąmoningai ar nesąmoningai neįsirengia autonominių dūmų detektorių, todėl Tauragės PGT primena, kad gyvenamosios paskirties pastatuose - butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose, turi būti įrengti techniškai tvarkingi ir veikiantys autonominiai dūmų detektoriai. Šis reikalavimas įsigaliojo nuo 2018 m. gegužės 1 d. ir yra numatytas Bendrosiose gaisrinės saugos taisyklėse (88.5 p.).

  Įrengiant autonominius dūmų detektorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija. Kadangi karšti dūmai kyla į viršų ir kaupiasi palubėje, šie prietaisai turėtų būti montuojami ant lubų. Parenkant detektoriaus tvirtinimo vietą, būtina prisiminti, kad ateityje teks pakeisti elementus, patikrinti detektoriaus veikimą, todėl rekomenduojama juos įrengti lengvai prieinamose vietose. Kad autonominiai dūmų detektoriai patikimai veiktų, svarbu periodiškai patikrinti jų veikimą paspaudžiant testavimo mygtuką. Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, juos reikėtų keisti kasmet. Dulkės ir nešvarumai mažina prietaiso jautrumą, todėl reikėtų neužmiršti nuvalyti dulkių. Detektoriai gali būti su keičiamais maitinimo elementais, arba su integruota baterija, kurios nereikia keisti visą prietaiso tarnavimo laikotarpį (5 ar 10 metų). Detektoriai, su keičiamais maitinimo elementais, yra pigesni, tačiau reikalauja daugiau priežiūros - Tauragės PGT primena, kad elementus reikia keisti kasmet. Įrengti autonominiai dūmų detektoriai gaisro metu išgelbėjo ne vieną gyvybę ir padėjo išvengti didelių nuostolių, rašoma Tauragės PGT pranešime.

  Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gyventojų prašo nelikti abejingais – savo namuose įsirengti, o artimųjų ar kaimynų paklausti, pasidomėti, ar reikalinga pagalba padėti sumontuoti dūmų detektorių jų namuose.  Parengta pagal Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) informaciją

  550

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex