Šią vasarą Tauragė vėl tampa atvira scena gyvam žodžiui ir muzikai – nuo liepos 22 dienos prasideda keturioliktasis festivalis „Prie garažų“! Tai vienas iš nedaugelio festivalių Lietuvoje, kuriame susipina profesionali kūryba, netradicinės erdvės ir jauki atmosfera tarp atlikėjų bei publikos.
„Prie garažų“ – ilgametė bibliotekos kultūrinė iniciatyva, išaugusi iš noro priartinti žmones prie kultūros. Per keturiolika metų ciklas subūrė ištikimą auditoriją, tapo atpažįstama miesto tradicija ir reikšmingu reiškiniu ne tik Tauragės kultūriniame gyvenime, bet ir viso regiono kultūros lauke.
Šių metų programa kviečia į keturis vakarus, kuriuose susitinka poezija, dainuojamoji muzika, fotografija ir šiuolaikinė kūryba:
Liepos 22 d. 17:00 – „Prie garažų. Vaizdas“
Bibliotekos skaitykla
Festivalio pradžia – fotografo Justino Stonkaus autorinės parodos „Garažų vyrai“ atidarymas. Šioje serijoje atsiskleidžia tylus, tačiau prasmingas garažų pasaulis – tai erdvė, kur gimsta bendrystė, kūrybinė saviraiška ir paslėpta vyriška tapatybė.
Liepos 25 d. 19:00 – „Prie garažų“
Bibliotekos vidinis kiemelis
Vakaro programoje – dainuojamosios poezijos duetas „Baltos Varnos“, šiuolaikinės poezijos balsas Greta Ambrazaitė, o vakarą užbaigs jaunojo kūrėjo Roko Kašėtos ir grupės pasirodymas. Tai šventė, kurioje susitinka gyvas žodis, muzika ir bendruomenė.
Rugpjūčio 7 d. 19:00 – „Prie garažų. Piknikas“
Kartų parkas
Ant žalios parko pievos – jautri programa „PASINESUSIKALBĖJIMAI“, kurią atliks dainuojamosios poezijos autorius Andrius Zalieska (Zala) ir aktorė Aldona Vilutytė. Tai muzikinis pokalbis apie žmogiškumą, klaidas ir ryšį – tarsi piknikas žodžių ir garsų fone.
Rugpjūčio 14 d. 19:00 – „Prie garažų. Aidas“
„Šimtmečio“ kiemelis
Festivalį užbaigs poetiškas ir teatrališkas koncertas – scenoje pasirodys Džiugas Širvys, grupės „jautì“ vokalistas. Jo muzikoje dera šiuolaikinė dainuojamoji poezija, jautrus tekstas ir sceninis išgyvenimas.
Įėjimas į visus renginius – laisvas. Norintiems užsitikrinti patogią sėdimą vietą, rekomenduojame atsinešti turistines kėdes.
Festivalį organizuoja Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.
Informacija
https://tauragevb.lt/apie-biblioteka/renginiai/7
© Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex