TVK

  POEZIJOS PAVASARIO dalyviai  

  „Poezijos pavasaris“ Tauragėje: nuo klasikos iki šiuolaikinės poezijos

  „Poezijos pavasaris“ - kasmetinis tarptautinis poezijos festivalis, pradėtas rengti dar 1965 metais poeto Justino Marcinkevičiaus iniciatyva, o Tauragėje, Birutės Baltrušaitytės bibliotekos iniciatyva „Poezijos pavasario“ mūzos, atsivesdamos savo poetus, renkasi nuo 2001 metų. Šiemet „Poezijos pavasario“ dalyviai lankėsi Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre, o vakare poezijos gerbėjus tauragiškius pakvietė į Pilies kiemelį.

  „Poezijos pavasaryje“ dalyvavo ir svečias iš Lenkijos, ir tauragiškiai poezijos kūrėjai. TVK pakalbino kelis svečius iš Vilniaus: poetus Tomą Petrulį, Uršulę Toleikytę ir Aliną Borzenkaitę.

  Vertindamas šiuolaikinę poeziją Tomas sako, kad joje „vyksta gan įdomus vyksmas“. O kūrėjų yra visokių, įsitikinęs poetas, ir lyriškų introvertiškų, ir tokių, kurie mėgsta savo eilėraščiais paišdykaut. Tomas Petrulis save priskiria prie pastarųjų.

  O štai poetė Uršulė Toleikytė savo eilėraščius mato dvelkiančius nostalgija, į kurią įsikomponuoja tam tikras kasdienybės sluoksnis.

  Tauragėje ne pirmą kartą lankosi Alina Borzenkaitė. Tiesa, kaip poetė – pirmąkart. Mergina dirba paveldosaugos sektoriuje, paminklosaugininke, tad Tauragėje lankėsi darbo reikalais. Alina savo eilėraščius laiko „nelabai rimtais“, tačiau su, kaip pati sako, „nelabai rimtais“ jau antrąkart sėkmingai dalyvauja „Poezijos pavasaryje“.


  Reportažą iš Pilies kiemelio, kuriame nutūpė poezijos mūzos, žiūrėkite laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-05-29.

  171

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex