TVK

  Skulptūra, skirta paminėti Klaipėdos krašto prijungimuą prie Lietuvos  

  Pasirašyta sutartis dėl skulptūros Klaipėdos krašto prijungimui prie Lietuvos atminti

  Tarp Tauragės rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Metallum Novum“ pasirašyta sutartis dėl skulptūros Klaipėdos krašto prijungimui prie Lietuvos atminti 1923-2023 m., pagaminimo ir pastatymo/tvirtinimo darbų.

  Prieš 100 metų, Klaipėdos sukilėliams drauge su Lietuvos kariškiais perėmus krašto valdymą į savo rankas, buvo suvienytos Didžioji ir Mažoji Lietuvos. Tarptautinei bendruomenei oficialiai pripažinus Klaipėdos kraštą Lietuvos Respublikos dalimi, šiandien Lietuva turi priėjimą prie jūros ir jūrų uostą. Minint Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos 100-metį, Seimas 2023-iuosius metus yra paskelbęs Klaipėdos krašto metais, o visoje Lietuvoje, ir ypatingai pajūrio krašte, gausu įvairių parodų, minėjimų bei kitų renginių.

  Pažymint šio itin svarbaus Lietuvos raidai ir statusui įvykio 100-metį, Šaltaičių kaime, greta Lauksargių, vietoj demontuoto sovietiniams kariams skirto paminklo, išdygs 3 m. aukščio ir pločio plieninė skulptūra Klaipėdos krašto prijungimui prie Lietuvos atminti. Skulptūros kūrėja - menininkė Areta Didžionienė.

  Projekto vertė 12.000 Eur, o skulptūra tikimasi šioje vietoje atsiras rugpjūčio mėnesį.  Parengta pagal Tauragės rajono savivaldybės informaciją

  151

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex