Kaip išvengti vaikų elgesio ir emocijų sunkumų bei stiprinti tarpusavio ryšį, paremtą pasitikėjimu bei atvirumu, šiandien, balandžio 11 d., diskutuota konferencijoje „Neįtikėtini metai“: tėvų ir vaikų kelionė, kurią kuriame kartu“. Konferencija vyko pasaulinės sveikatos dienos proga, kuri šiemet skirta kūdikių ir mamų sveikatai.
„Plačiai žinoma, kad psichikos sveikatą lemia visa puokštė aplinkos veiksnių, kurių didelė dalis prasideda dar vaikystėje. Todėl, kai šiandien gyvename technologijų apsuptame ir iššūkių pilname pasaulyje, kaip niekad svarbu kalbėti apie tėvystę, apie vaikų ir jų tėvų gerovę bei psichikos sveikatą. Yra numatyta daug galimybių, kaip plėsti tėvų ir vaikų žinias, siekiant užauginti dar vieną kartą, sveiką fiziškai ir emociškai “, – sako sveikatos apsaugos viceministras Daniel Naumovas.
Nuo 2019 m., pasitelkus Norvegijos partnerių ilgametę patirtį, Lietuvoje vyksta pozityvios tėvystės ugdymo programa „Neįtikėtini metai“ (angl. Incredible years), kuri yra palietusi daugybę šeimų.
Pagrįsta mokslo įrodymais, skirta stiprinti pozityvios tėvystės įgūdžius, ši programa padeda veiksmingai mažinti vaikų elgesio ir emocijų sunkumus, taip pat apsaugo nuo nusikalstamų veikų, smurto ir psichoaktyvių medžiagų vartojimo.
Atsižvelgiant į programos „Neįtikėtini metai“ sėkmę, svarbą Lietuvai, mokslo įrodymus ir rezultatus, jos įgyvendinimas yra integruotas į devynioliktosios Lietuvos Vyriausybės programos priemonių įgyvendinimo planą. Siekiama užtikrinti, kad iki 2028 m. III ketv. visiems šalies gyventojams būtų prieinamos šeimos sveikatos stiprinimo ir socialinių – emocinių įgūdžių ugdymo veiklos.
Taip pat šiuo metu planuojama kita panaši ir veiksminga programa „Augame žaisdami“ (ang. Invest in play).
Tolesnis programos „Neįtikėtinų metų“ įgyvendinimas tęsiamas per Europos Sąjungos investicijų programos lėšomis finansuojamą projektą „Sveikatos stiprinimo programų tėvams „Neįtikėtini metai“ ir „Augame žaisdami“ organizavimas“, kurį iki 2029 m. birželio 30 d. vykdo Higienos institutas. Projekto vertė siekia 3 mln. Eur.
Nuolatinis tokių programų įgyvendinimas padeda pasiekti tvarų rezultatą visuomenėje ir užauginti sveikesnes, laimingesnes, labiau savimi pasitikinčias kartas.
Projekto metu programa įdiegta 18-oje Lietuvos savivaldybių, kuriose nuolat vyksta mokymai tėvų grupėms: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Kėdainių rajone, Kupiškio rajoje, Plungės rajone, Tauragės rajone, Telšių rajone, Utenos rajone, Klaipėdos rajono savivaldybėje, Šilutės rajono savivaldybėje, Joniškio rajone, Jonavos rajone, Šalčininkų rajone.
SAM Komunikacijos skyrius
https://sam.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktine-informacija/kontaktai-ziniasklaidai/
© Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex