TVK

  Jei ateitų X diena, ar Tauragė jai būtų pasiruošus?

  Nors neseniai Lietuvos kariuomenė ramindama visuomenę išplatino pranešimą, kad „Lietuvoje karo šiandien nebus“, vis tik lotyniška patarlė byloja, kad norint taikos, karui ruoštis reikia (Si vis pacem para bellum - lot.). Kaip Tauragė yra pasiruošusi ekstremalioms situacijoms, susijusioms su karinių veiksmų grėsmėmis, ir kaip savo namuose slėptuvę įsirengė Tauragės šaulių sąjungos narys Sigitas Ozgirdas?

  Sigitas slėptuvę įsirengė gana greitai – per du mėnesius, tačiau tokio pobūdžio patalpos idėją brandino seniai. Ši slėptuvė, kaip sako šaulys, buvo konstruota ir kaip pavyzdys, visiems norintiems įsirengti slėptuves. Pasak Sigito, svarbu slėptuvėje įrengti vadinamąjį „lapės urvą“ bei alternatyvųjį išėjimą. Žinoma, vienas išgyvenimui svarbiausių dalykų – maistas. Šaulys kruopščiai suruošė ir sužymėjo maisto atsargas: kruopas, makaronus, džiovintą duoną ir batoną, šokolado plyteles, riešutų, vandens atsargas, pakabino ir porą lašinių palčių bei suruošė maistą keturkojams augintiniams. Taip pat Sigito slėptuvėje galima rasti ir įdomesnių egzempliorių. „Reikia maisto, kuris būtų kaloringas“, - informuoja Tauragės Juozo Kasperavičiaus šaulių 702-osios kuopos vadas. Visa tai dėl to, kad žmogus, esantis slėptuvėje, turėtų pakankamai energijos.

  Slėptuvėje S. Ozgirdas yra pasidėjęs įvairių prožektorių, turistinę dujinę viryklę, žvakių, įkrovimo elementų, radijo stotelių ir netgi su išore komunikuoti skirtų laidinių telefonų, yra sukonstravęs gultą, ant kurio gulėti gali du asmenys. Beje, šaulys rekomenduoja įsiruošti ne tik slėptuvę, bet ir pasigaminti konteinerį, kuris praverstų pabėgimo atveju.

  Apie tauragiškių saugumą, jei išauštų X diena, pasiteiravome Tauragės rajono savivaldybės administratorės Gintarės Rakauskienės. Didelio ažiotažo buvo sulaukusi viena didmiesčio savivaldybė, kai šalies žiniasklaida parodė, kad nepanašu į tai, jog savivaldybės atsakingi asmenys žinotų, kaip elgtis puolimo atveju. Tačiau Tauragės rajono savivaldybės administracijos vadovė nuramina, kad miesto ir rajono evakuacijų planai ir algoritmai aiškūs, patvirtinti Valstybės saugumo departamento, o įtvirtinti žinias ir pritaikyti jas praktiškai buvo pasitelkta ekstremalaus atvejo simuliacija.


  Išsamiau apie slėptuves, priedangas ir kolektyvinės apsaugos statinius - TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-03-28.

  147

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex