TVK

  Tauragėje vykdoma programa, kurioje savo talentus lavina gabiausi vaikai

  Šių metų pradžioje, dabartiniame Tauragės švietimo centre, į Finansinio raštingumo modulį susirinko Tauragės ugdymo įstaigų šeštokai, kurie pagal specialią metodiką buvo atrinkti į gabių vaikų ugdymo programą. VDU Švietimo akademijos gabių vaikų ugdymo programa „Gifted“ – universiteto specialistų adaptuota tarptautinė Lietuvos-Izraelio gabių vaikų ugdymo programa. Tauragė – trečias miestas Lietuvoje, kur ši programa yra įgyvendinama. Apie „Gifted“ projektą kalbėjomės su programos koordinatore Lietuvoje Dileta Tindžiuliene.

  D. Tindžiulienė sako, kad gabūs vaikai taip pat turi psichologinių, socialinių ar kokių kitokių iššūkių ir tėra mitas, kad gabus, išmintingas vaikas pats susitvarkys su savo problemomis. Su „Gifted“ vaikais dirba, kaip programos koordinatorė linksmai sako, „džiazuoti“ mokantys lektoriai bei psichologai. Psichologai bendradarbiauja ir su mokinių tėvais ir ugdymo įstaigų mokytojais.

  Įspūdžiais apie „Gifted“ pasidalijo ir programos dalyvės Nora, Eglė ir Ugnė, bei mokinio Domo mama Mileta. O apie Tauragėje vykdomą „Gifted“ programą papasakojo Tauragės švietimo centro direktorė Rita Katauskienė, kuri ir pasiūlė idėją vykdyti „Gifted“ programą Tauragėje.

  Savivaldybė dengia 50 procentų programos mokesčio, o paklausus, ar tai yra brangi programa, Tauragės švietimo centro vadovė teigia, kad viskas priklauso nuo tėvų požiūrio.

  R. Katauskienė tiki, kad kitąmet „Gifted“ programos dalyvių bus daugiau. Į Tauragėje pradėtą vykdyti „Gifted“ projektą buvo pakviesti 42 vaikai, tačiau prie programos prisijungė tik 12. Kokios to priežastys – neaišku, tad programos vadovei ir Švietimo centro direktorei lieka spėlioti, kodėl ne visi tėvai ryžosi savo išskirtinių gabumų vaiką patikėti lavinti.


  Reportažą iš Tauragės švietimo centro žiūrėkite TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-04-17 ir susidarykite nuomonę apie šią Lietuvos-Izraelio gabių vaikų programą.

  259

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex