TVK

  Nesutarimai tarp Lauksargių seniūnijos ir bendruomenės tęsiasi jau ne vienerius metus

  Vis įsižiebiančios konfliktinės situacijos tarp Lauksargių bendruomenės „Lauksargiškiai“ narių ir seniūnijos atstovų prasidėjo prieš maždaug septynerius metus. Tada Lauksargių seniūnijos seniūno pareigas pradėjo eiti Mindaugas Giačas. Naujausias ažiotažas kilo dėl Lauksargių šarvojimo salės uždarymo. Abi pusės sutaria turbūt tik dėl vieno – trūksta aiškios komunikacijos.

  M. Giačas TVK pasakojo, kad tokią šarvojimo salę, kokia ji yra dabar, finansiškai išlaikyti nuostolinga. Per trejus metus salėje buvo pašarvoti vos 6 lauksargiškiai - kiti Lauksargių ar Lauksargių seniūnijos gyventojai renkasi savo artimųjų šermenis rengti Tauragėje. Priedu, naikinama Lauksargių mokykla, ir kažkur reikia įkurdinti ikimokyklinio amžiaus vaikų grupę, kuri šiuo metu glaudžiasi Lauksargių mokyklos erdvėse. Mokyklos patalpose savo paslaugas plės Lauksargių globos namai.

  Lauksargių seniūnas patikina, kad pati šarvojimo paslauga seniūnijos gyventojams ir toliau bus teikiama, tiesiog kitoje salėje. Į išsakomas pastabas, kodėl vaikų darželis negalėtų būti perkeltas į ne šarvojimo salės patalpas, o kur nors kitur, seniūnas atsako, jog kitos, kad ir seniūnijos pastate esančios patalpos, neatitinka higienos normų, keliamų ikimokyklinio amžiaus vaikų grupei. Dar vienas buvusios šarvojimo salės privalumas – tai, kad salė kur kas šiltesnė negu mokykloje esančios patalpos, skirtos mažiesiems. Reikia tik aptverti darželio lauko teritoriją tvora bei įrengti žaliojoje zonoje daugiau pramogų vaikams.

  „Lauksargiškių“ bendruomenės pirmininkė Elvyra Grombergienė dar kartą patikina, kad prieš darželio išsaugojimą niekas niekad nebuvo nusiteikę, tiesiog bendruomenės nariai neturėjo tikslios informacijos apie šarvojimo paslaugų tęstinumą.

  „Lauksargiškių“ ir seniūnijos atstovų nesutarimų priežastis, panašu, netiksli komunikacija arba jokios komunikacijos nebuvimas. Pasak bendruomenės pirmininkės, bendruomenės nariai norėtų ne tik bendravimo bei bendradarbiavimo su seniūnija, bet ir labiau į kaimo bendruomenės gyvenimą įsitraukiančio seniūno. „Ne sausainių mums reikia, o žmogaus“, - nuoskaudą išsakė pirmininkė.


  Laidą „Miesto ritmas“ apie tai, kad galimai viso ko pagrindas yra aiškus bendravimas, žiūrėkite nuo 2024-04-19.

  144

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex