Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijavo darbo grupę užsienio studentų pritraukimo ir integracijos klausimams spręsti. Tarpinstitucinė ekspertų komanda kurs Lietuvoje studijas baigusių studentų iš užsienio integracijos modelį, įvertinus jų galimybes integruotis Lietuvos darbo rinkoje, pagrindinius kylančius iššūkius, studentams aktualias paramos priemones, išanalizavus kitų valstybių patirtį.
Balandžio 29 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje įvyko pirmasis darbo grupės posėdis.
„Formuosime holistinį požiūrį į absolventų, baigusių studijas Lietuvoje, integraciją – turime galvoti ne tik apie Lietuvos darbo rinkos poreikius, bet ir apie šio modelio potencialą spręsti Lietuvos demografinius iššūkius“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė, darbo grupės pirmininkė dr. Regina Valutytė.
Pasak viceministrės, Lietuvoje trūksta vieningos vizijos, kaip spręsti gyventojų skaičiaus mažėjimo problemą. Tikimasi, kad naujas užsienio studentų integracijos Lietuvoje modelis tam sukurs pamatą švietimo ir, padedant partneriams, užimtumo srityje – užsienio studentai bus skatinami ne tik studijuoti, bet ir susipažinti su Lietuvos kultūra, mokytis lietuvių kalbos.
Siekiama, kad Lietuvoje parengti specialistai integruotųsi į Lietuvos visuomenę ir čia įsikurtų po studijų baigimo: panaudotų savo žinias ir įgūdžius vietinėje darbo rinkoje, megztų socialinius ryšius, kurtų ateitį Lietuvoje.
Darbo grupėje dalyvauja Švietimo, mokslo ir sporto, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Susisiekimo, Užsienio reikalų, Vidaus reikalų, Žemės ūkio bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų, Investuok Lietuvoje, Migracijos departamento, Lietuvos universitetų rektorių bei Lietuvos kolegijų direktorių konfederacijų, Lietuvos studentų sąjungos, Vilniaus universiteto studentų atstovybės, Švietimo mainų paramos fondo, Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai.
Informacija
https://smsm.lrv.lt/lt/
© Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex